Brak możliwości połączenia z serwerem wewnątrz sieci prywatnej za pomocą nazwy domeny

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
olo_82
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2015, 15:19

Brak możliwości połączenia z serwerem wewnątrz sieci prywatnej za pomocą nazwy domeny

Post autor: olo_82 » 29 grudnia 2015, 19:48

Witam
Tak jak w temacie. Mam w domu na jednym z komputerów sieci wewnętrznej zainstalowanego Rasbiana, będzie robił on za serwerek do zadań specjalnych. Działają na nim serwer ssh i www. Domową siecią "zarządza" prosty router wifi od T-mobile. Zarówno domena + ddns + usługa publicznego APN i inne działają prawidłowo.
Można bez problemu zalogować się na Rasbiana z zewnątrz za pomocą telefonu jak i innego zewnętrznego internetu używając nr. publicznego IP jak i domeny.
Wewnątrz sieci domowej także jestem w stanie zalogować się ale tylko używając adresu prywatnego 192... Rasbiana. Wpisując nazwę domeny lub nr. publicznego IP, niestety mam odrzucone połączenie. Natomiast próba wejścia na serwer www kończy się przekierowaniem na jakąś podstronę informacyjną routera, która wcześniej pojawiała się gdy miałem w ogóle źle skonfigurowane przekierowania i serwery wirtualne na routerze.
Czy to normalne czy coś mam nie do końca dobrze ustawione? Generalnie wydaje się, ze nie ma się czym przejmować, bo jestem w stanie się zalogować ale pytanie pozostaje...

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

ODPOWIEDZ