Konfiguracja Provoxy z Polipo

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
bielluk
Posty: 2
Rejestracja: 13 września 2015, 22:45

Konfiguracja Provoxy z Polipo

Post autor: bielluk »

Cześć wszystkim.

W związku, iż nieustanna inwigilacja giganta Google zaczęła mi przeszkadzać, postanowiłem przerzucić się na anonimowość w sieci.
Do rzeczy. Mój system to Debian jessie, upgrade programów zrobiony. Połączenie ma wyglądać tak: Iceweasel -> Privoxy -> Polipo -> Tor. Konfiguracja podręcznikowa:

Iceweasel
ustawienia proxy: HTTP 127.0.0.1 8118
+zaznaczone „Use this proxy server for all protocols” choć próbowałem również ustawień z wpisywaniem adresu ręcznie z zaznaczonym SOCKS4

Privoxy:
listen-address 127.0.0.1:8118
forward-socks4a / localhost:8123 .

Polipo
socksParentProxy = „127.0.0.1:9050”
socksProxyType = socks4a

Tor
SocksPort 127.0.0.1:9050

Generalnie nie ma się do czego przyczepić. Niestety podczas próby połączenia, przeglądarka wyświetla mi coś takiego:

503 This is Privoxy 3.0.21 on localhost (127.0.0.1), port 8118, enabled

Forwarding failure
Privoxy was unable to socks4a-forward your request http://duckduckgo.com/ through 127.0.0.1: SOCKS4 negotiation got aborted by the server
Just try again to see if this is a temporary problem, or check your forwarding settings and make sure that all forwarding servers are working correctly and listening where they are supposed to be listening.

Co ciekawe, przy skonfigurowaniu Iceweasel -> Privoxy -> Tor bądź też Iceweasel -> Polipo -> Tor wszystko śmiga prawidłowo. Wygląda jakby Provoxy z Polipo się gryzło.
Proszę o pomoc.
ODPOWIEDZ