Uruchamianie Debiana poprzez PXE

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
Skajper4
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 01:52

Uruchamianie Debiana poprzez PXE

Post autor: Skajper4 »

Witam, w jaki sposób uruchomić debiana przez PXE? Używam do tego programu Serva ale niestety co róż to jakieś błędy (jeśli trzeba, pokaże, inne dystrybucje nie sprawiają problemów).
Jeśli jest już jakiś sposób to jak uruchomić go w trybie read-write? Tak abym zainstalowane programy miał na każdym komputerze na którym uruchomię debiana?
Jedyny pomysł jaki wpadł mi na myśl to skonfigurowanie własnego live-cd ale nawet jeśli to nie mogę uruchomić nawet podstawowego livecd z oficjalnej strony debiana. Dotarłem do tego, że mogę uruchomić już livecd z sieci ale prosi mnie o login i hasło (?) Co z tym zrobić?
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Post autor: mariaczi »

Skajper4
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 01:52

Post autor: Skajper4 »

Ok, działa ładnie ale to jest instalator, a ja potrzebuje coś w stylu livecd a najlepiej bootowania już zainstalowanego systemu.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

Jeśli chcesz uruchomić debiana przez PXE to nie polecam "tradycyjnego" sposobu, gdyż jest mało wydajny.
Zapoznaj się z tym wpisem : Bootowanie przez sieć
oraz Diskless Linux

Sam coś takiego mam. Bootuje przez sieć zainstalowany system albo jako RO albo RW. Zwykle LiveCD też z powiedzeniem bootuje przez ipxe
Skajper4
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 01:52

Post autor: Skajper4 »

(duplikat)
Skajper4
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 01:52

Post autor: Skajper4 »

Widzę, że bardzo ciekawy sposób, dziękuję. Coś tam ogarnę. Jak będzie potrzeba to napiszę jeszcze.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

Proszę - http://ipxe.org/howto/msdhcp#pxe_chainloading
Z tym że na dhcp oraz tftp windows nie testowałem.
Skajper4
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 01:52

Post autor: Skajper4 »

DHCP mam na routerze z openwrt który już skonfigurowałem (dodałem odpowiednie linijki do konfiguracji dhcp na wzór tych opisanych), teraz zostało mi tylko tftp na windowsie.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

To wydaje mi się że tu nie powinno być problemu. Zamiast pxelinux.0 dajesz po prostu bądź to ipxe.pxe lub undionly.kpxe i powinno działać
ODPOWIEDZ