iptables - start

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

iptables -L wyświetla wszystko pięknie ale gdy włączę kompa i wpiszę iptables -L nic, żadnej reguły. Dopiero po odpaleniu firestartera wszystko się "ładuje".

To jest to co wypluło mi iptables -L - tak się was pytam, czy nie mam jakiejś "luki" i czy wszystko "dobrze"?
ciach
ortis
Posty: 21
Rejestracja: 08 października 2006, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ortis »

Nie jest ok firestarter ładuje reguły iptables dlatego lepiej samemu zrobić firewallka gdzieś był fajny opis jak będę w domu to podam cui linka
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Nie jest ok firestarter ładuje reguły iptables dlatego lepiej samemu zrobić firewallka gdzieś był fajny opis jak będę w domu to podam cui linka
Przecież firestarter jest "nakładką graficzną" na iptables. Więc co tam jest nie tak? Jakiś błąd, luka czy co? Bo to, że firestarter "korzysta" z iptables to wiem.

Pozdrawiam!
ortis
Posty: 21
Rejestracja: 08 października 2006, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ortis »

firestarter tworzy skrypt dla iptables i odpala sie razem z nakładka ale jakoś chyba dało sie to ominąć! dołączało ten skrypcik do demonów i startował podczas startu systemu jakoś tak to robiłem pod slackiem

[ Dodano: 2006-10-14, 16:11 ]
mam nadzieje ze nic nie pomieszałem bo nie pamietam kiedy używałem firestartera
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

po prostu po każdym włączeniu PC-ta musisz nowy załadować moduły, dlatego musisz włączyć firestartera, więc stwórz sobie skrypt który będzie to robił za Ciebie
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

velmafia pisze:po prostu po każdym włączeniu PC-ta musisz nowy załadować moduły, dlatego musisz włączyć firestartera, więc stwórz sobie skrypt który będzie to robił za Ciebie
Nom, spróbuję!

Pozdrawiam!
Zablokowany