Debian na wirtualnej maszynie jako firewall dla Windows

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Debian na wirtualnej maszynie jako firewall dla Windows

Post autor: ms-trex »

Czy możliwe jest zmontowanie takiej konfiguracji gdzie Debian pełni rolę firewalla w maszynie wirtualnej dla hosta, którym jest Windows, a rzecz ma się dziać na tej samej fizycznej maszynie?

Jak sprawić żeby fizyczna karta sieciowa, do której jest podpięty wirtualny Debian nie była widziana przez Windows, a chciałbym ustawić bramę dla Windowsa na drugiej fizycznej karcie, którą jest wirtualny Debian? Czy jest możliwy taki bajer? Jeśli tak, to jak?
dhapollo
Beginner
Posty: 168
Rejestracja: 12 czerwca 2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dhapollo »

Witam.
Powinno dać radę co prawda aż tak nie kombinowałem ale jestem dobrej myśli. Jutro się wypowiem dokładniej jak przeprowadzę testy.

Edycja:
Testy przeszły pozytywnie, udało się zrobić tak aby maszyna wirtualna na virtualboksie była ruterem dla komputera hosta, gdzie host ma jedną kartę sieciową. u mnie wi-fi.

A teraz troszkę obrazkowo:

Kod: Zaznacz cały

internet -> eth0 (na virtualboksie mostek sieciowy do wlan0) -> eth1 (na virtualboksie mostek sieciowy do wlan0) -> wlan0 

Kod: Zaznacz cały

IP eth0: 192.168.125.200 (jakieś ip od usługodawcy sieci) 
IP eth1: 192.168.1.1 
IP wlan0: 192.168.1.100

Poważnie, to działa!

System wirtualny to Windows XP PRO, ale to nie ma znaczenia, ponieważ, nieważne na jakim systemie wykonamy podział łącza, liczy się idea i fakt, że jest to do wykonania!

Tak jak obiecałem, wstawiam ss mam nadzieję, że nikt się nie będzie czepiał systemu na na jakim to pracuje ponieważ jak napisałem wcześniej chcę pokazać konfiguracje samego oprogramowania do wirtualizacji!
  1. Ustawiamy karty sieciowe na maszynie wirtualnej.

    W głównym oknie wirtualboksa zaznaczamy naszą maszynę i klikamy na ustawienia. Teraz z listy po prawej stronie wybieramy sieć, i włączamy dwie karty sieciowe tak jak poniżej.
    vbox-xp-interfejsy.jpg

    vbox-xp-interfejsy.jpg
  2. Instalujemy system na maszynie wirtualnej i konfigurujemy ruting (osobny temat) w moim przypadku padło na Windows XP. Poniżej konfiguracja dwóch kart sieciowych.
    vbox-xp-interfejsy.jpg
  3. Konfiguracja interfejsu sieciowego na komputerze hoscie.
    vbox-xp-interfejsy.jpg
    i to jest koniec całej konfiguracji. Prawda, że bardzo skomplikowane?
P.S. Można wykonać na dwóch fizycznych kartach ale obydwie muszą być gdzieś wpięte. Jedna do internetu, a druga byle gdzie, aby dawało sygnał, że kabel jest podłączony.
Załączniki
win7-wlan0.jpg
vbox-kata2.jpg
vbox-kata1.jpg
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Skorzystaj lepiej z jakichś firewalli pod Windows niż bawić się w takie bajery. Miej aktualnego Windowsa to bezpieczeństwo na wyższym poziomie niż sam firewall.
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

Super! Ale ja chciałem to robić na vmware player, a tutaj w ustawieniach kart sieciowych nie mam opcji promiscuous mode.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Virtualbox 4.2 ma tryb promiscuous mode, w ustawieniach sieciowych każdej maszyny. Niestety, nie powiem nic więcej, nie próbowałem jak to działa.

Obrazek

Tak virtualbox uruchamia maszyny vmware.
ODPOWIEDZ