Przekierowanie domeny na komputer w sieci lokalnej

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
kiko
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2011, 17:12

Przekierowanie domeny na komputer w sieci lokalnej

Post autor: kiko »

Witam.
Posiadam panel ISPCP Omega gdzie mam kilka domen. Chciałbym aby jedna z nich (powiedzmy http://www.ty.pl) była przekierowana na numer IP sieci wewnętrznej (powiedzmy 10.50.2.2) oczywiście musi to być widoczne z zewnątrz.

Zrobiłem przekierowanie aliasu (http://www.1.ty.pl) w samym ISPCP (oczywiście na adres strony bo inaczej się nie da ale zmieniłem go ręcznie na numer IP sieci 10.50.2.2, w ispcp.conf w apache2) i wpisując:

Kod: Zaznacz cały

[url]www.1.ty.pl[/url]
wchodzi się na numer IP sieci lokalnej 10.50.2.2 i www działa, lecz tylko z sieci lokalnej 10.50.2.x - nikt z zewnątrz nie wejdzie bo szukany jest adres 10.50.2.2 w internecie.

Nie wiem, czy takie przekierowanie w wirtualnych hostach jest praktyczne, ponieważ, ja potrzebuję przekierować wszystkie porty, czyli jeden do jednego.

Jak zrobić takie przekierowanie np w iptables?
czakll
Posty: 90
Rejestracja: 22 listopada 2008, 18:57

Post autor: czakll »

Możesz to zrobić np. tak:

Kod: Zaznacz cały

iptables -A PREROUTING  -d $IP_ty.pl -p tcp --dport 80 -j DNAT --to-destination 10.50.2.2
kiko
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2011, 17:12

Post autor: kiko »

czakll pisze:Możesz to zrobić np. tak:
Tylko zamiast:

Kod: Zaznacz cały

-d $IP_ty.pl
muszę napisać daną domenę, bo jest kilka domen do jednego numeru IP przypisanych, więc, jak wybiorę IP to wszystkie będą przekierowane.

Ale raczej to nie przejdzie.

No i ja potrzebuję wszystkie porty - tzn. w sumie na początek www, ftp, poczta i kilka innych.
czakll
Posty: 90
Rejestracja: 22 listopada 2008, 18:57

Post autor: czakll »

A nie możesz np.: 1.domena.pl na port 81, 2.domena.pl na 82 itd.?
kiko
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2011, 17:12

Post autor: kiko »

Raczej to nie przejdzie, bo na tym lokalnym ma być ispcp omega.


Edycja:
A
jak to miałoby wyglądać?
Cyphermen
Beginner
Posty: 426
Rejestracja: 24 maja 2009, 10:56
Lokalizacja: cze-wa

Post autor: Cyphermen »

Z jednym adresem, według mnie, bez NAT się nie obejdzie. Aliasy w apache i przekierowania.

Może jakieś przekierowanie ale czysto teoretyzuję.
kiko
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2011, 17:12

Post autor: kiko »

Cyphermen pisze:Z jednym adresem, według mnie, bez NAT się nie obejdzie. Aliasy w apache i przekierowania.

Może jakieś przekierowanie ale czysto teoretyzuję.
Jak to zrobić z tym NAT-em?
Cyphermen
Beginner
Posty: 426
Rejestracja: 24 maja 2009, 10:56
Lokalizacja: cze-wa

Post autor: Cyphermen »

sNAt, chyba najlepiej poszukaj w sieci.

Ogólnie, przekierowanie będzie dotyczyło wszystkich domen, chyba, że w ustawieniach serwera apache porty im jeszcze pozmieniasz.
Awatar użytkownika
sponsoriada
Beginner
Posty: 149
Rejestracja: 03 października 2010, 22:58
Lokalizacja: Płock

Post autor: sponsoriada »

Moim zdaniem nie jest to wykonalne. Jeżeli chcesz przekierować 1 do 1. Musiałbyś posiadać kilka adresów IP od swojego ISP i wtedy zrobić przekierowanie wszystkiego tego co przychodzi na ten adres i na konkretną maszynę.
ODPOWIEDZ