dhcp client zmiana adresu zapytania

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
coolturka
Posty: 61
Rejestracja: 30 września 2008, 00:08

dhcp client zmiana adresu zapytania

Post autor: coolturka »

Witam.
Mam problem, z którym walczę od jakiegoś czasu i nie mogę sobie z nim poradzić. Dhcp client dostaje adres od isp i wszystko jest w porządku.

Problem pojawia się gdy mija dzierżawa adresu i klient wysyła zapytanie po adres dhcprequest na adres 10.252.64.10. Tylko, że z tego adresu nie przychodzi żadna odpowiedź.

W ogóle to nawet nie wiem skąd się ten adres wziął skoro dostaję adres ip zewnętrzny a nie z sieci 10.xx.xx.xx. Zapewne wziął się od providera, no bo skąd indziej. Mniejsza o to, pomaga restart sieci, bo wtedy zapytanie idzie na adres broadcast 255.255.255.255.

Tylko mam już dość ręcznego restartu sieci co 110000 sekund albo i mniej. Gdzie mogę i co zmienić by się od tego uwolnić? Proszę o jakąś pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Po pierwsze to opisz topologię twojej sieci, i podaj postawowe informacje o interfejsach itp. Adres serwera dhcp moze być zupełnie inny niż przydzielane przez niego adresy.
coolturka
Posty: 61
Rejestracja: 30 września 2008, 00:08

Post autor: coolturka »

Topologia sieci: eth0 wyjście na świat do modemu, eth1 sieć lokalna 192.168.0.1.

Starałem się coś znaleźć w opcjach dhcp client dla eth0 ale nie znalazłem tam nic co miałoby związek z tym, albo po prostu nie wiem czego tam szukać.

Dodane:
To może tak, w jaki sposób zmienić dhcprequest na dhcpdiscover, bo wtedy zapytanie i tak idzie na adres 255.255.255.255?
dhapollo
Beginner
Posty: 168
Rejestracja: 12 czerwca 2010, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dhapollo »

Może głupie rozwiązanie ale zawsze można spróbować dodaj do CRON-a wpis o restarcie sieci co jakiś czas no dzień?
ODPOWIEDZ