tunel SSH poprzez DNS

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
sojkin
Posty: 15
Rejestracja: 07 lutego 2008, 23:28
Lokalizacja: Chorzów

tunel SSH poprzez DNS

Post autor: sojkin »

Chciałbym skonfigurować takie połączenie tunel SSH poprzez DNS by dostać się na świat w pracy gdyż jest wszystko zablokowane. Pomysł jak i również informacje jak to zrobić znalazłem na YouTubie ale nie do końca rozumiem jak skonfigurować domenę. Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi co mam zrobić?

Sposób ten wykorzystuje ozymandns, może ktoś się już z tym spotkał.


Podaję odnośniki do źródeł:

artykuł w CHIP'ie

www.aripollak.com
www.room362.com
film z youtube
ozyman DNS wiki
DNStunnel.de
kolejny filmik jak to powinno działać

----
dodałem nowe źródła
szpuni
Beginner
Posty: 112
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 15:25
Lokalizacja: dublin

Post autor: szpuni »

SSH przez DNS? nie rozumiem twojego pytania.

Mozesz sie polaczyc przez ssh z jakimkolwiek innym hostem w necie?
Jezeli masz DNS to masz rowniez www.

Moze sproboj zrobic odwrotny tunell ssh.
Jest tez oprogramowanie w sieci ktore nasluchuje na dowolnym porcie (DNS rowniez) i sprawdza jakie pakiety przychodza na ten port i kierunkuje je do odpowiedniej applikacji.

Niestety nie pamietam dokladnie jak sie to nazywalo ale wieczorem moge to sprawdzic to dam ci znac.
winnetou

Post autor: winnetou »

Dziękuje...
sojkin
Posty: 15
Rejestracja: 07 lutego 2008, 23:28
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: sojkin »

szpuni pisze:Jest tez oprogramowanie w sieci ktore nasluchuje na dowolnym porcie (DNS rowniez) i sprawdza jakie pakiety przychodza na ten port i kierunkuje je do odpowiedniej applikacji.
Wydaje mi się, że właśnie tak ma działać program, o którym wspomniałem ozymanDNS. Z tym, że coś zepsułem chyba i nie potrafię skonfigurować tej sieci by działała tak jak chcę. Normalne połączenie ssh jest blokowane w mojej sieci poprzez ISA serwer a ozyman powoduje że komunikacja przechodzi po DNS-ach a nie bezpośrednio przez bramę (w moim rozumieniu). Może jak ktoś z Was by przeczytał te artykuły, do których wkleiłem linki mógłby mi to lepiej wytłumaczyć.

Nie chodzi mi o zwykle połączenie SSH bo w moim przypadku to odpada.

[ Dodano: |8 Lut 2010|, 2010 09:58 ]
Problem rozwiązany, źle zrozumiałem informacje w tutorialach.

dziękuje za pomoc.
ODPOWIEDZ