Przerywanie internetu.

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
freax
Posty: 90
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 14:08

Przerywanie internetu.

Post autor: freax »

Po okolo 2 godzinach uzytkowania przestaje dzialac. W ifconfig wzrasta tylko liczba upuszczonych pakietow. Po restarcie kompa wszystko smiga. Jak zrestartowac internet bez rebota?
el_carles
Junior Member
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2007, 17:32

Post autor: el_carles »

Kod: Zaznacz cały

# /etc/init.d/networking restart
Pozdrawiam
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Jeśli masz na eth0 i wpisy w /etc/network/interfaces to dajesz:

Kod: Zaznacz cały

ifdown eth0
a potem

Kod: Zaznacz cały

ifup eth0
Oczywiście jako root.
freax
Posty: 90
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 14:08

Post autor: freax »

Dzieki wielkie, nie wiecie co moze byc przyczyna padania netu?
el_carles
Junior Member
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2007, 17:32

Post autor: el_carles »

A jaką masz kartę i na jakich driverach? Jeżeli coś się sypie wypróbował bym innych sterowników..

Ja miałem wifi na acx'ach np. i nie pasował mi żaden firmware (może nie umiałem wygooglić dobrego) :| dmesg zasyspywał pierwszą konsolę jakimiś krzakami, na niektórych fw mniej na innych więcej, ale nigdy nie było tak, żeby chodził jak trzeba.. tymczasowo przesiadłem się na ndiswrappera i jest git.
freax
Posty: 90
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 14:08

Post autor: freax »

Mam wlasnie Asusa WL-138g na ndiswrapperze i do tej pory bylo wszystko wporzadku, narazie taki przypadek zdazyl sie 2 razy, cos mi sie zdaje ze dzieje sie tak gdy dluzszy czas nie uzywam netu(tylko kadu) i wtedy net sie wykrzacza. Kadu wywala komunikaty o przekroczeniu limitu polaczenia czy cus w tym stylu.
el_carles
Junior Member
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2007, 17:32

Post autor: el_carles »

Może spróbuj odpalić tą kartę na innych sterownikach (starszych, nowszych) i zobacz czy będzie się to też działo. Może być też tak że to AP Cię zrzucił czy cuś.. skoro tylko 2x.. hmm no nie wiem u mnie chodzi bez problemu ;)
stepek
Beginner
Posty: 314
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, 07:18
Lokalizacja: Bia³ystok

Post autor: stepek »

A mozesz opowiedziec jak masz skonfigurowana ta siec (tak od wyjscia na swiat do Twojego kompa)? Rozumiem ze sprawdzales konfiguracje sieci jak dziala i jak przestaje dzialac i nie ma roznic w konfigurcji na Twoim kompie?
freax
Posty: 90
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 14:08

Post autor: freax »

zapomnialem juz o tym watku :P Co do tego problemu to coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze to moj developer netu robil te przerwy na krotki czas i akurat gdy ja zdazylem zrestartowac kompa to on juz go odpalil. Przypominam sobie teraz ze dawniej tez tak sie dzialo ale byl dluzszy okres przerwy. Przepraszam za zawracanie glowy.
ODPOWIEDZ