Modem Speedtouch 330 - problem

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
Parchezzi
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 14:53

Modem Speedtouch 330 - problem

Post autor: Parchezzi »

Witam

Mam pewien problem dotyczacy instalacji modemu Thomson Speedtouch 330 na debianie etch
Instaluje sterowniki korzystając z poradnika Steve'a Parkera ze strony - http://steve-parker.org/speedtouchconf

Podczas instalacji tym miejscu:

Apr 20 00:26:54 turing pppd[5063]: Connect: ppp0 <--> /dev/pts/2
Komputer się zawiesza, a lampka odpowiedzialna za USB zapala się na stałe na czerwono.
Jedyne co mi pozostaje w tej sytuacji to restart PCta. Korzystam z tego firmware- rev4fw.zip
Link do podglądu- http://steve-parker.org/speedtouchconf/script.shtml
Oczywiście jak już wspomniałem w moim przypadku komputer dostaje zawiechy w miejscu w/w
Chciałem jescze dodać, że nie posiadam neostrady lecz innego dostawce internetu.
Proszę o pomoc bo w ostateczności pozostaje mi kupno innego modemu.
Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Parchezzi
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 14:53

Post autor: Parchezzi »

Ale ten opis jest bardziej kierowany do użytkowników neostrady, a w moim przypadku nie musze wpisywać żadnego loginu ani hasła. Chociaż nie wiem jak to jest w przypadku linuxa. W windows xp podczas instalatora wystarczy podać ustawienia VPI/VCI - 0 67 i wszsytko gotowe.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Parchezzi pisze:Ale ten opis jest bardziej kierowany do użytkowników neostrady, a w moim przypadku nie musze wpisywać żadnego loginu ani hasła. Chociaż nie wiem jak to jest w przypadku linuxa. W windows xp podczas instalatora wystarczy podać ustawienia VPI/VCI - 0 67 i wszsytko gotowe.
to spróbuj login hasło zostawić puste, i jeszcze w plikach zmień VPI/VCI (domyślisz się gdzie).


btw. do samej instalacji modemu nie ma znaczenia jakiego masz operatora udostępniającego neta, bo modem to modem instalacja sterów (firmware) i to wszystko, od operatora zależą ustawienia sieci (które są zależne od operatora).

więc zainstaluj modem tak jak masz opisane na forum, a potem kombinuj z ustawieniami sieci.



aloha
Parchezzi
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 14:53

Post autor: Parchezzi »

Instalowalem modem raz jescze nastepnie skonfigurowalem ustawienia sieci, ale pojawil sie inny problem- przy starcie systemu tam gdzie ładują się wszsytkie moduły itd widać, że firmware zostal pomyślnie załadowany. Widac także że linia adsl jest synchronizowana i wykrywa, predkosc downloadu i uploadu. A nastepnie wykrywa jakis N_HDLC. I tu właśnie jest problem bo w miejscu gdzie widnieje takie cos:

Kod: Zaznacz cały

N_HDLC LINE DISCIPLINE REGISTERED

przez cały czas takie coś jest i system nie chce ruszyć dalej i tylko mi tylko jak zwykle restart PCta

//Temat mozna zamknac bo widze, ze nic z tego nie bedzie. W ostatecznosci pozbede sie tego modemu i zakupie inny bo w windowsie i tak sie calkiem czesto rozlacza wiec na dobre wyjdzie. Wszystkim dziekuje za pomoc //

[ Dodano: 2007-04-22, 15:53 ]
Witam
Raz jescze wziąłem sie do instalacji tego modemu. Korzystałem z tego poradnika http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=1367

Tak wygląda zawartość mojego pliku /etc/ppp/peers/net

Kod: Zaznacz cały

plugin pppoatm.so
0.67
noipdefault
usepeerdns
defaultroute
persist
noauth
nopcomp
noccp
novj
Wymazałem linijke odpowiedzialną za nazwe użytkownika gdyż nigdy nie korzystałem z loginu i hasła. Zmieniłem także ustawienie z 0.35 na 0.67 bo takie wpisuje podczas instalacji sterowników na windowsie.

Następnie- zawartość pliku /etc/network/interfaces

Kod: Zaznacz cały

auto pppoa
iface pppoa inet ppp
    provider neo
Potem wpisuje pppd call neo i mam taki oto wynik:

Kod: Zaznacz cały

Plugin pppoatm.so loaded
PPPoATM plugin_init
PPPoATM setdevname_pppatm - SUCCES:0.67
I nic poza tym się nie pojawia

Po wpisaniu ifconfig nie ma żadnego śladu o ppp0
Proszę o pomoc
ODPOWIEDZ