Debian Squeeze amd64 i zxdsl 852 v2 i ekran powitalny

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
dragonn
Posty: 67
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 18:57

Debian Squeeze amd64 i zxdsl 852 v2 i ekran powitalny

Post autor: dragonn »

Mam ten piękny modem zxdsl 852 v2 i zastanawiam się czy da radę go uruchomić pod Debianem Squeeze amd64. Za 25 dni kupuję porządny ruter ale to jeszcze trochę czasu, a mnie już ten Windows do szału doprowadza (nie żebym miał jakieś problem ale po prostu Linux jest lepszy). Nie chcę Ubuntu, jak dla mnie jest zbyt mało konfigurowalne. Mam Debiana na VirtualBoksie, którego sam postawiłem z gnome-core i to jest to czego oczekuję od systemu. Wybrałem amd64 bo mam procesor 64 bitowy, po co ma się marnować.

I tak przy okazji czy mogę gdzieś znaleźć jakąś gotową łątkę na jądro aby mieć ekran powitalny (chyba to się nazywa po angielsku ,,splash screen''), nie chce mi się tego samemu robić, no chyba że ktoś da super prosty poradnik. Chcę mieć efekt podobny do tego w Ubuntu.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
silentwr
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 08 marca 2009, 03:45

Post autor: silentwr »

Nie napisałeś z jaką siecią będziesz się łączył poprzez ten modem, ale wydaje mi się, że TUTAJ znajdziesz odpowiedź.
Na temat ekran powitalnych (splashy) poczytaj/poszukaj tu.
dragonn
Posty: 67
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 18:57

Post autor: dragonn »

Na tej stronce już byłem, ale jest problem. W Etchu jest pakiet modutils, a w Squeeze został zastąpiony module-init-tools, a z tego co wiem to sterowniki dalej wołają o modutils pomimo obecność tego pakietu. Nie wiem jak sytuacja wygląda na amd64, będę się łączył z neostradą ale na sam początek potrzeba sterowniki uruchomić. Z ekranem powitalnym już sobie poradziłem.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Poczekaj cierpliwie na ruter. Jest błąd współpracy tego modemu z nowszymi jądrami od wersji 2.6.24. Podobno usunęli błąd Twórcy Ubudsl? Nie sprawdzałem, szkoda czasu na ten wynalazek.
dragonn
Posty: 67
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 18:57

Post autor: dragonn »

Dobra zaczekam na ruter, mam jeszcze jedno pytanie. Czy Debian działa bez żadnych sterowników z moją kartą sieciową na płycie gigabyte GA-P35-DS4 (karta sieciowa Realtek RTL8168/8111 Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC - NDIS 6.0) oczywiście chodzi o zintegrowaną z płytą główną?
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Sprawdź, czy karta jest widoczna przez system. Wydaj jako root polecenie:

Kod: Zaznacz cały

ifconfig
dragonn
Posty: 67
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 18:57

Post autor: dragonn »

Kod: Zaznacz cały

debian:/home/dragonn# ifconfig
lo        Link encap:Local Loopback  
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:24 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:24 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0 
          RX bytes:1616 (1.5 KiB)  TX bytes:1616 (1.5 KiB)

debian:/home/dragonn# 
Nie wiem co to oznacza, ale dodam że nie ma żadnego kabla LAN do niej włożonego, ale już się nie martwię bo podczas instalacji miałem do wyboru podstawowy interfejs sieciowy i na liście był mój Realtek i jeszcze dodatkowo Firewire Ethernet, oczywiście wybrałem Realtek. Mam jeszcze jedno pytanie, jakim poleceniem rekonfigurować siec za pomocą DHCP na już zainstalowany systemie, to potrzebuję jak będę miał router.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

ODPOWIEDZ