[+] Brak po

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
Awatar użytkownika
Louner
Posty: 46
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 19:20
Lokalizacja: Doliny Podlasia

[+] Brak połączenia z internetem, karta RTL8101E - Lenny

Post autor: Louner »

Mam problem z połączeniem internetowym. Podczas instalacji Debiana Lenny konfiguracja dhcp zakończyła się sukcesem, ale system nie mógł się połączyć z żadną stroną internetową, bo kończyło się to przekroczeniem limitu czasu połączenia (już instalator nie dał rady pobrać godziny z serwera czasu). W związku z tym dokończyłem instalację bez używania połączenia z internetem i na zainstalowanym systemie po odpaleniu ifconfig dostawałem poprawne informacje, razem z aktualnym adresem IP. Wszystko wyglądało w porządku, ale próby pingowania dowolnej strony www, albo ściągania jakiegokolwiek pliku z internetu ciągle kończą się limitem czasu. Co może być przyczyną tego problemu i jak mogę go rozwiązać?

Korzystam z Debiana na laptopie HP Pavilion dv6000, karta sieciowa (RTL8101E Family PCI-E) jest w porządku, bo teraz piszę tego posta z ww laptopa, tyle, że pod Windowsem :P Nie korzystam z neostrady, łączę się przy użyciu interfejsu eth0

Z góry dziękuję.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

A jak z DNS-ami? Spróbuj spingować jakieś ip, np. google i sprawdź czy działa. Jeżeli działa, znaczy, że masz problem z dnsami.
fenix23
Posty: 62
Rejestracja: 09 października 2008, 17:47

Post autor: fenix23 »

porównaj też czy dostajesz to samo IP co pod windowsem. Widziałem takie przypadki na fedorowych serwerach dhcp. A ISP puszczał tylko jedno IP.
Awatar użytkownika
Louner
Posty: 46
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 19:20
Lokalizacja: Doliny Podlasia

Post autor: Louner »

Probowalem kilku rzeczy, sprawdzalem te ip (zgadzalo sie), wpisywalem recznie dnsy, ale to nic nie dawalo. Dzisiaj sciagnalem obraz plytki z Debianem, zainstalowalem system jeszcze raz i wszystko poszlo gladko, w co nie moglem uwierzyc. Nie wiem co bylo przyczyna problemu. Czy ostatnio zmienialo sie jajko w Lennym? ;)

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
ODPOWIEDZ