Ma

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
sebekk
Posty: 91
Rejestracja: 05 maja 2008, 18:21

Małe czcionki - iceweasel, konqueror - Etch

Post autor: sebekk »

Witam !

Mam problem z czcionkami w iceweaselu. Zainstalowałem msttcorefonts i ustawiłem je w Iceweaselu, ale czcionki są takie jak były. Przeglądarka słabo reaguje też na zmianę wielkości czcionek. W konquerorze jest dobrze. Przy analogicznym ustawieniu w Iceweaselu czcionki są małe i nie są to te ustawione.

Mam jeszcze pytanie o Konquerora. Kilka razy wyskoczył mi komunikat, że elementy java na stronie powodują wieszanie khtml. Czy przerwać czy kontynuować? Czemu tak się dzieje? W iceweaselu nie ma takiego problemu.

środowisko graficzne to KDE.
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Opcję "Pozwól czcionką stosować inne czcionki niż ustawione tutaj" masz nieodhaczoną w Iceweaselu?
sebekk
Posty: 91
Rejestracja: 05 maja 2008, 18:21

Post autor: sebekk »

Tą opcję też zmieniałem ale bez efektu. Powiem tylko, że przy takim samym ustawieniu czcionek w Etchu jak w Lennym (w obu przypadkach Iceweasel) te w Etchu są o wiele mniejsze.

Druga sprawa. Chodzi mi o Konquerora. Bardzo wolno otwiera strony. Na początku przez kilka sekund jest biały ekran poźniej zaczyna pojawjać się strona. Iceweasel praktycznie od razu otwiera stronę i dociąga obrazki itp. Może to chodzi o sposób ustawienia Konquerora ale strasznie wolno chodzi. Wyłaczenie javy bardzo przyśpiesza otwieranie ale Iceweasel nie ma takich problemów nawet przy włączonej javie. Poza tym jak napisałem wyżej kilka razy pojawił mi się komunikat, że elementy java na stronie mogą zawiesić khtml. Może to wina javy. Java, której używam to sun-java5.
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Masz na jednym komputerze 2 wersje Debiana?
sebekk
Posty: 91
Rejestracja: 05 maja 2008, 18:21

Post autor: sebekk »

Tak ale to chyba nie ma znaczenia? Choć zauważyłem, że Etch korzysta ze swapu Lennego bo pokazuje dwa razy większy niż mu ustawiłem.
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Jeśli /home jest wspólny i na obydwu systemach założyłeś konto usera o tej samej nazwie to imho może być namieszane.
sebekk
Posty: 91
Rejestracja: 05 maja 2008, 18:21

Post autor: sebekk »

Nie ma wspólnych partycji. Lenny jest na hda, Etch na hdb.

Konto usera jest takie samo, ale Etch jest na oddzielnym dysku więc to chyba nie ma znaczenia?
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

W takim razie to nie jest przyczyna. Jedyne co ci mogę pomóc to pokazać jak mam ustawione u siebie:

Obrazek
sebekk
Posty: 91
Rejestracja: 05 maja 2008, 18:21

Post autor: sebekk »

Jeśli chodzi o związek z Lennym to instalowałem kadu z repo z tego wątku ale to chyba nie ma znaczenia?

Ok. Dzięki sprawdzę to ustawienie.
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Moja rozdzielczość ekranu to 1280x1024, nie wiem jak jest u Ciebie, ale to może mieć znaczenie.

p.s. Kadu raczej nie ma z tym związku.
ODPOWIEDZ