Ma

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
sebekk
Posty: 91
Rejestracja: 05 maja 2008, 18:21

Post autor: sebekk »

Tak wygląda u mnie strona na Twoich ustawieniach. Moja rozdzielczość to 1024 x 768

Obrazek


Tak wygląda na tych samych ustawieniach Iceweasel w Lennym.

Obrazek
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Jak zwiększysz opcję "Minimalny rozmiar czcionki" oraz "Domyślny rozmiar czcionki" do np. 14 to nic się nie zmienia?
sebekk
Posty: 91
Rejestracja: 05 maja 2008, 18:21

Post autor: sebekk »

Zmienia się. Tylko na bank nie jest to 14 na ekranie tylko ok. 11. Poza tym przy ustawionym minimalnym rozmiarze czcionki wiele stron gorzej wygląda. Na przykład czcionka w stopce strony niepotrzebnie się powiększa itp. Na uparetgo można tak zostawić ale w Lennym normalnie mam ustawione minimalny rozmiar na brak i nie ma problemów i nie muszę takich wielkich wartości ustawiać, żeby ten sam efekt uzyskać.
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Musisz mieć Etch-a? Niedługo przecież odejdzie do lamusa. Jeśli na Lenny-m jest ok, to po co się męczyć z Etch-em?
sebekk
Posty: 91
Rejestracja: 05 maja 2008, 18:21

Post autor: sebekk »

Nie muszę, ale szukałem bezproblemowo działającej dystrybucji na Desktop dlatego zainstalowałem Etcha. Myślałem, że zainstaluje flasha, jave i będzie działał bez problemu a tu takie kwiatki. Z lennym też mam probelmy. Po prostu myślałem że z Etchem pójdzie bez problemu. Dzięki za pomoc. Pogoogluje jeszcze może coś wymyślę.

P.S. W Lennym to samo teraz mam. Czcionki są tak małe jak w Etchu. Co ciekawe, jak dodałem nowego użytkownika w Lennym to na tych samych ustawieniach czcionek jest ok, tak jak było wcześniej. Może rzeczywiście to wina tych samych nazw użytkowników w Lennym i Etchu ?

P.S. 2 W Lennym już jest ok. Wywaliłem swap lennego z ustawień etcha i jest ok. Wygląda na to że to on był winny. Wcześniej niepotrzebnie zrobiłem reinstalacje Etcha z inną nazwą użytkownika bo to nic nie dało. Niestety w Etchu czcionki nadal są małe. Czcionki instałowałem przez instalator czcionek w KDE, dopiero wtedy były widoczne w Iceweaselu i Konquerorze. Ktoś wie jak zrobić to ręcznie, gdzie wrzucić zczcionki lub jakie dowiązania zrobić ?

[ Dodano: 2008-09-05, 17:39 ]
Doinstalowałem XFCE i na nim czcionki w Iceweaselu są w porządku. Widać wina jest gdzieś po stronie KDE.

[ Dodano: 2008-09-05, 22:37 ]
Problem rozwiązany. W centrum sterowania KDE trzeba było ustawić przy czcionkach wymuszenie DPI 96.
ODPOWIEDZ