Montowanie partycji NTFS bez wpisów w fstab

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Singel
Posty: 18
Rejestracja: 08 stycznia 2008, 18:59
Lokalizacja: Porêba

Post autor: Singel »

Dajcie sobie spokój z tymi kombinacjami alpejskimi.Trzeba poprostu zainstalować Disk-Mangera z repo(Lenny) lub pobrać tu.Potem poprostu stawiamy fajkę przy dysku,który ma się nam montować.Program znajduje się : Administracja>Disk Manger
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

@Singel

Nie rozumiesz istoty problemu - skrypt będący graficzną nakładką na fstab nic tu nie pomoze - cały myk w tym, żeby fstab nie był potrzebny, bo uruchamiając system na kazdym komputerze będę musiał za każdym razem tego disk-managera uruchamiac, a potem ręcznie montowac dyski albo restartowac kompa - to nie jest zadne rozwiazanie, bo w kazdym komputerze uklad partycji bedzie inny. Nic wiec mi nie da jezeli "postawie fajke" przy ktoryms dysku - na innym kompie ten dysk nie bedzie juz istnial.
Rozumiesz teraz?
tydell
Posty: 60
Rejestracja: 17 lutego 2008, 18:02
Lokalizacja: Czyżew

Post autor: tydell »

Więc najłatwiej jest zrobić regułki dla Hala. To co podałem wyżej na Archu działa, sądzę że można by pokombinować i przenieść to na Debiana w jakiś sposób również, aczkolwiek zdolności do tego nie mam.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

więc najłatwiej jest zrobić regułki dla Hal'a
Wlasnie - to najlepszy sposob i niezawodny. A jedyn co udalo mi sie osiagnac, to jest to co pisalem wyzej. Czyli "prawie"... Ze da sie zrobic to o co mi chodzi - co do tego nie ma wątpliwości. Ale dokumentacja HAL jest tak mętna, ze sam nie potrafie wywnioskowac jak to zrobic - a nikomu jeszcze poza mna jak sie zdaje nie przyszlo to do glowy.

Gdyby sie udalo osiagnac cel, dyski bylyby montowane w taki sposob jak w Windows (tam tez jest montowanie przez HAL, tyle ze poza zasiegiem wzroku uzytkownika) i fstab bylby niepotrzebny - wiec i tak chyba warto.

Bo tak logicznie myslac - po kiego ten fstab? Skoro partycje moga byc wykryte i zamontowane automatycznie, a wszystkie opcje znajdujace sie w fstab moga byc tez przekazane do HAL-a? (tak, jest to mozliwe - tylko nie wiadomo do konca jak to osiagnac w ogolnym przypadku).
przemnet
Posty: 57
Rejestracja: 28 marca 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: przemnet »

Witam, bardzo ciekawy temat. Udało się coś wymyślić na dzień dzisiejszy?
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Nie, nic wiecej nie udalo mi sie zdzialac.

Szkoda, ze nie ma nigdzie żadnego man-a, który by mówił o tym, jak przetłumaczyć regułki podawane na codzień w fstab na wpisy konfiguracji hal - jestem pewien ze jest to zawsze mozliwe. Próbowałem wnikać w dokumentacje hal i sam cos wymyslic, ale doszedlem do wniosku że dam sobie spokój, bo dokumentacja to jeden wielki burdel i mało konkretów. Cóż, szkoda.

Ale moze znajdzie sie ktos mądrzejszy, kto by mógł coś takiego zrobić :?:
ODPOWIEDZ