FireFox - czcionka

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
zjam
Posty: 49
Rejestracja: 06 czerwca 2006, 15:25

FireFox - czcionka

Post autor: zjam »

Mam problem ze zmianą czcionki w firefox, zmieniając czcionkę w preferences nie ma żadnej reakcji.
Macie jakieś pomysły?
Attis
Posty: 14
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 20:11
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: Attis »

Sprecyzuj, czy chodzi Ci o czcionkę na stronach, czy w okienkach Firefoksa (te zmieniasz w ustawieniach GNOME albo w gtk-theme-swich).
Jeśli chodzi Ci o czcionkę na stronach, to upewnij się, że ustawiasz czcionki dla kodowania środkowoeuropejskiego.
zjam
Posty: 49
Rejestracja: 06 czerwca 2006, 15:25

Post autor: zjam »

Attis miałeś racje, miałem popsute gtk :) , przekonfigurowałem ff i czcionka na stronach też jest zgodna z ustawieniami.
Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam
chlopczyk
Posty: 6
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 18:23

Post autor: chlopczyk »

Ten sam problem tylko, że w KDE. Chodzi o czcionkę w okienkach Firefoksa. Zmieniane ich w samym programie nie odnosi skutku :/ Centrum sterowania -> Wygląd i motywy -> Czcionki również nic nie daje.
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

Miałem ten sam problem i po paru dniach zainstalowałem opere i mam spokój. Tobie też to polecam, o ile już nie próbowałeś ;-)

Pozdrawiam!
chlopczyk
Posty: 6
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 18:23

Post autor: chlopczyk »

Prosiłbym jednak o odpowiedź na pytanie, a nie zaśmiecanie forum operową propagandą :)
chlopczyk
Posty: 6
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 18:23

Post autor: chlopczyk »

Kaka' pisze:Na Firefoksie się nie znam :) ale tak jak mówiłem polecam opere - tam zrobisz co chcesz! :->

Pozdro!
Więc po co się wypowiadasz jeśli się nie znasz? Nie dziękuję, nie będę używał Opery. Używałem już kilku przeglądarek i wybrałem dla mnie najlepszą, więc apeluję o NIE ZA¦MIECANIE FORUM OPEROW¡ PROPAGAND¡!

Wracając do wątku w Gajim, to samo się dzieje z czcionkami menu...
bartek
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 01 maja 2006, 08:14

Post autor: bartek »

sprawdź ustawienia gtk
chlopczyk
Posty: 6
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 18:23

Post autor: chlopczyk »

Radex pisze:sprawdź ustawienia gtk
Niby nic nie pomogło, a jednak...

Rozwiązanie:
- stwórz plik ~/.gtkre-2.0
- dodaj do niego taki tekst: gtk-font-name="Sans Serif 11"

Zmieniając liczbę zmieniasz rozmiar czcionki dla wszystkich aplikacji gtk-owych. Jakoś obyło się bez instalacji Opery :-P
ODPOWIEDZ