Odtwarzacz ipla na Linuksie - czy można?

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

Moim zdaniem gdyby nie kombinowali z AdobeAIR z dodatkiem flash-a wyszedłby dobry program. A tak ssie procesor niepotrzebnie. Zobaczymy może coś poprawią w końcu to wczesna wersja rozwojowa.
wasilo
Posty: 77
Rejestracja: 27 września 2007, 21:21
Lokalizacja: Polska/Europa/¦wiat

Post autor: wasilo »

Miejmy nadzieję, że czytają to forum :)
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

Oni pewnie nie czytają nawet swojego.

Jak napisałem do nich to pewna miła Pani odpisała mi żebym zaktualizował sobie system, wszystkie sterowniki, flasha, AdobeAIR, itp., bo to pewnie z mojej winy procesor jest tak obciążony. Tyle, że w moim e-mailu zawarłem wszystkie informacje o tych rzeczach i nawiązywałem do wielu skarg, próśb użytkowników alternatywnych systemów. Widać z automatu odpowiedziała, bo tak przecież jest najlepiej. ;-)
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

W końcu udało mi się uruchomić ipla lite ;) i rozpocząłem korzystanie. Na pierwszy rzut poszedł serial. Zadziałał poprawnie, wszystko leciało jak należy. Następnie chciałem sprawdzić Filmy i tu pierwszy problem, bo katalog pusty. No to Muzyka -- tak samo. Może Wiadomości -- tak samo. Jak na razie działały mi tylko Seriale.
Czy to związane jest z jakimś błędem z mojej strony, chwilowym problemem z pobieraniem danych, problemem z programem, a może zabezpieczeniami związanymi z nieblokowanym odtwarzaniem w Linuksie?
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

Z filmami muszę się zgodzić, mam tak samo, czyli nic, ale cała reszta działa u mnie bardzo dobrze, więc coś nie tak jest u Ciebie.

Sprawdź jeszcze raz, może będzie działać już.
No i ja nie miałem żadnych problemów z ipla, no może tylko z kwallet, bo nie wiedziałem, że jest potrzebny w środowisku KDE.
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

Tomeku już się naprawiło ;) Pewnie wczoraj był jakiś inny problem.
Jedyny problem był taki, że korzystam z XFCE, a żeby zadziałał program, konieczne było odwołanie się przez

Kod: Zaznacz cały

export GNOME_DESKTOP_SETTINGS=1
żeby przywołać gnome-keyring. Przez to właśnie roztrwoniłem sporo czasu ;)
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Nie czepiajcie się do flasha, bo dzięki temu że twórcy zastosowali ta technologię, dali nam do ręki trywialny sposób na pobieranie materiałów z ipla (wszystko zapisuje się w /tmp). Co do filmów, to nie będą działać bo są płatne, a wersja linuksowa nie obsługuje odblokowywania płatnych treści ani wykupywania konta vip.

Miłym dodatkiem jest za to fakt, że większość seriali jest dostępna w jakości EXTR, za którą w wersji Windowsowej trzeba płacić.

P.S. Radzę pobrać wersję beta (beta.ipla.pl), która ma interfejs taki sam jak wersja Windowsowa.
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

giaur narzekanie jest uzasadnione, bo niestety w Linuksie Flash nie działa dobrze, przez co komputer działa mi głośniej niż odkurzacz. Od razu 100% obciążenia procesora i wiatraki głośno pracują.
A skoro już poruszyłeś temat /tmp, to szukałem, ale nie znalazłem. Czy pliki siedzą w jakimś katalogu, czy są bezpośrednio w tmp?
Awatar użytkownika
paolus
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 12:29
Lokalizacja: Stolica

Post autor: paolus »

Po obejrzeniu i przejściu do innego video film w /tmp jest kasowany. Co zrobić aby zachować materiał? Bardzo proste: po zbuforowaniu materiału do końca nic nie klikamy, a w katalogu /tmp jest film z dziwną nazwą i bez rozszerzenia. Wystarczy gdzieś skopiować i gotowe.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Dokładnie. Ja zawsze robię tak: włączam film, potem pauza w odtwarzaczu wbudowanym w ipla. Film buforuje się dalej i nie zostanie usunięty z katalogu /tmp. A oglądam go w vlc, gdzie wydajność jest już dobra i można dodatkowo np. wyostrzyć obraz, zmienić proporcje i inne bajery.
Pod Windows wydajność jest lepsza, ale tam jest strumień wmv, który wcale nie tak łatwo przechwycić w celu zapisania na dysku.
ODPOWIEDZ