Odtwarzacz ipla na Linuksie - czy można?

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
wasilo
Posty: 77
Rejestracja: 27 września 2007, 21:21
Lokalizacja: Polska/Europa/¦wiat

Post autor: wasilo »

Wszystko zainstalowałem. Problem w tym, że ipla mi się nie łączy z serwerem.
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

wasilo, coś dzwoni w kościele, ale nie wiem w którym.
Z tego co pamiętam, to trzeba mieć albo GNOME albo KDE z ich menedżerami do przechowywania haseł (jakkolwiek by to się nie nazywało -- nie pamiętam). Ja miałem podobny problem na XFCE... i sobie z nim nie poradziłem. Nie chciało mi się z tym bawić, może wrócę do tego kiedy indziej.
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

button pisze:Ja dodam jeszcze, bo nie jest to podane w spisie wymagań na stronie ipli, że w systemie musi być zainstalowany i włączony KWallet dla KDE lub gnome-keyring dla Gnome, inaczej program zatrzymuje się na ekranie powitalnym.
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

darkwater, oooo... właśnie. Tylko u mnie, pomimo zainstalowania gnome-keyring nadal nie działało. Jednakże, ponieważ nie jest to temat pilny, odkładam go i będę się męczył później.
Awatar użytkownika
gruby
Beginner
Posty: 158
Rejestracja: 03 maja 2009, 03:41
Lokalizacja: Łódź

Post autor: gruby »

IplaLite działa na XFCE4 jest jeden problem trzeba to rodzić każdorazowo przed ponownym uruchomieniem.

Najpierw:

Kod: Zaznacz cały

export GNOME_DESKTOP_SESSION_ID=1
Potem:

Kod: Zaznacz cały

/opt/iplalite/bin/iplalite
Źródło:

http://kb2.adobe.com/cps/492/cpsid_49267.html
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Jeszcze pytanko do użytkowników ipla lite - czy tam jest dostęp do ipla sport? Bo z tego co widzę, to jest jedynie biblioteka i okazjonalne transmisje na żywo - a dostępu do konta vip i darmowej telewizji ipla sport jakoś nie widzę.

Źle patrzę, czy nie ma? Plusem wersji linuksowej jest za to możliwość łatwego pobierania materiałów na dysk - wystarczy wyjąć plik z /tmp - niech żyje technologia flash. Pod windowsem już tak pięknie nie jest.
szydl0
Posty: 50
Rejestracja: 28 października 2008, 11:03

Post autor: szydl0 »

Hej, mam problem z instalacja aira:

Kod: Zaznacz cały

./AdobeAIRInstaller.bin
Error loading the runtime (libicudata.so.36: cannot open shared object file: No such file or directory)
Znalazlem ta biblioteke, to lib32icu-dev. Niestety jej instalacja niczego nie zmienia :/

Squeeze amd64.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

Bardzo procesor obciąża. Dla kogoś takiego jak ja który ma Celerona 1,5 GHz oglądanie w trybie pełnoekranowym to właściwie pokaz slajdów. Wszystko pewnie przez AdobeAir.
wasilo
Posty: 77
Rejestracja: 27 września 2007, 21:21
Lokalizacja: Polska/Europa/¦wiat

Post autor: wasilo »

Ja mam pentium 2,4 GHZ, 512 mb ramu i tez wyglada to jak pokaz slajdów, Myślałem, że u mnie to z powodu zbyt wolnego łącza.
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

U mnie na c2d 2.4ghz i 3GB ram chodzi ok, ale laptop mocno obciążony i wyje. Mogliby zrobić wsparcie akceleracji sprzętowej ;)

wasilo: u ciebie pewnie problemem jest mała ilość ramu.
ODPOWIEDZ