Jajko 2.4.31

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
charlie_six
Posty: 44
Rejestracja: 22 listopada 2007, 18:33

Jajko 2.4.31

Post autor: charlie_six »

Mam jądro systemu 2.4.31 i zaznaczam odrazu że nowszego nie zainstaluje bo po prostu 2.4.31 jest prawie ostatnim kernelem jaki wydano który obsługuje moja platformę. Więc zaraz po zainstalowaniu debiana jako że jest to dość stara dystrybucja zaaktualizowałem repo, następnie dałem aptitude install synaptic i wtedy zaczeły się schody. Zassało się ponad 100mb pakietów, a kiedy zaczeła się instalacja w konsoli wyszło że jakiś pakiet potrzebuje kernela minimum 2.6.8 i jeszcze jakieś nie spełnione zależności. I teraz pytanie mam co jest możliwe maksymalnie na tym kernelu 2.4.31 (tak jak mówiłem innego nie będe miał. Moge co najwyżej aktualizować do 2.4.32). Chodzi mi o instalacje np. w miare nowej wersji firefoxa, wine, virtualboxa, gimpa, openoffice, k3b itd. W jaki sposób mam instalowac programy? Czy może mam wszystko kompilować? Proszę o pomoc.

PS: Posiadam dystrybucje xebian bazującą na Debian GNU/Linux 3.0 "woody". Zmiany dotyczą jedynie jajka systemu które zostało dopasowane do drobnych różnic od normalnego pcta w architektórze konsoli xbox na którą dedykowany jest system.

[ Dodano: 2008-05-11, 22:01 ]
Chwila... znalazłem opis jak to aktualizowac do 4.0 eth:P http://www.knizefamily.net/russ/software/xbox.html
Mimo wszystko dalej prosze o odpowiedź na moje pytanie ;-)

[ Dodano: 2008-05-11, 22:16 ]
Jednak nie zaaktualizuje tego do eth z takiej przyczyny że najnowsze jajka dla mojej platformy (2.6.16.57) nie obsługują systemu plików fatx (co jest mi niezmiernie potrzebne). Więc tak jak mówiłem chodzi mi o poinstalowanie najnowszego firefoxa, wine, gimpa, virtualboxa, kadu, ubudsl na jajku 2.4.31. Jak się za to zabrac? Do tej pory dostaje jakieś errory kiedy używam aptitude (nie moge tego tu wklejć bo mi po próbie instalacji tego synaptica xy nie wstały i nie dało się nawiązać połączenia z netem ;-) )
Lorenzo
Beginner
Posty: 262
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lorenzo »

Przeglądnij ten wątek.
Utwórz sobie paczkę przy pomocy make-kpkg i pamiętaj by kompilować gcc w wersji 3.x. Zainstaluj jeszcze bin86. Po mękach ale powinno pójść.
charlie_six
Posty: 44
Rejestracja: 22 listopada 2007, 18:33

Post autor: charlie_six »

Niewiem czy się zrozumieliśmy. Chodzi mi o to, aby na jajku 2.4.31 zainstalowac np. najnowsze wine lub firefoksa. A wyczytałem że make-kpkg służy do tworzenia paczek binarnych ze źródeł jajka?
ODPOWIEDZ