Jabber klient

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Jabber klient

Post autor: dodi »

Jaki według Was klient jabbera jest najlepszy i dlaczego?
cjackiewicz
Posty: 8
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 09:08

Re: Jabber klient

Post autor: cjackiewicz »

dodi pisze:Jakie według Was klient jabbera jest najlepszy i dlaczego?
Trochę nieciekawe pytanie bo to sprawa inwidualna. U mnie było tak: tkabber (dużo możliwości), gg2 (tak tak, prosty i miał wtyczkę do jabbera, ale była wersja co miała problem z dbusem i poszła do piachu), gajim (i ten został, mimo że pythonowy i mam wrażenie że czasami coś przymula). Gdzieś jeszcze był tleenx2, gaim oraz psi (ale ten z racji interfejsu działał mi na nerwy i wytrzymał całe 5minut).
Verdan
Posty: 80
Rejestracja: 06 czerwca 2006, 17:49

Post autor: Verdan »

ekg2, chociaż jeszcze w experimental, i czasami się kaszani -- polecam, zwłaszcza, jesli ktoś dużo siedzi na konsoli.
agnes
Posty: 19
Rejestracja: 15 czerwca 2006, 10:46
Lokalizacja: z unstable ~~--~~--

Post autor: agnes »

A według mnie najbardziej przyjazny jest PSI :)
STiKi
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2006, 11:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: STiKi »

Swojego czasu korzystałem tylko i wyłącznie z konsoli. Wtedy królował u mnie ekg2. Teraz, kiedy zainstalowałem X'y, a na dodatek KDE, najlepsze wg. mnie jest Kopete, z prostej przyczyny. Jest to multikomunikator, obsługuje protokoły, co według mnie jest lepsze niż bawienie się transportami, które i tak czasami działają niestabilnie.
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Klient jabberowy to w zasadzie kwestia gustu.

Ja osobiście obecnie w domu używam Gossip (mały, mniej zjada RAMu niż Psi, no i ja używam Gnome, a dokładniej to XFCE), prosty, ma zakładki, chat, świetną obsługę historii, no i na GTK.
Mankamenty: brak obsługi PGP, nie wiem jak wpisać wiadomość taką jak list, długa wielolinijkową, a nie chat - przydatne np. wysłać coś do transportu Email, albo bloga, i chyba brak obsługi transferu plików.

A na innych komputerach to Psi (najlepszy moim zdaniem, prosty, funkcjonalny). Jedyne mankamenty to: jest na QT :D , brak wtyczek, kiepska historia rozmów, ale następne wersję powinny to naprawić, albo krążące w Internecie popatchowane wersje. A i np. gdy odbiera mi dużo wiadomości z RSS to potrafi się zablokować podczas renderowania tej wiadomości, proprocjonalnie do ilości odebranych wiadomośći (czytaj. do półminuty).

Trochę używałem innych: gajim fajny (przez chwilę). No i w sytuacjach awaryjnych (np. nie chce komuś instalować jabbera, albo ustawiać konta i zostawiać swojego hasła gdzieś) to przez ssh używam ekg2. Za ekg2 przemawia też że jest szybki, zjada minimalną ilość zasobów i jak ktoś lubi można mieć go ciągle odpalonego w screen-ie.

PS. Ktoś mi może powiedzieć jak włączyć zapisywanie historii rozmów w ekg2?

PS2. Jak dołożę więcej ramu to zapewne wrócę do PSI , i do Opery, bo teraz siedzę na miłej i małej przeglądarce Epiphany.
8siem
Posty: 69
Rejestracja: 12 września 2006, 20:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 8siem »

Ja korzystam z Psi-pedrito i właściwie to tylko historia mi sie nie podoba w nim. Zdarzało mi sie używać chwilami: Kopete, Gaim, GG2, TleenX2 ale jakoś nie zrobiły na mnie szczególnego wrażenia.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Próbowałem prawie wszystkich które są wymieniona na http://www.jabberpl.org ale wybrałem gabber - prosty, ładny, wygodny itd. itp.

Pozdrawiam!
e-gore
Beginner
Posty: 147
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 21:30

Post autor: e-gore »

Ja od dłuższego czasu używam Psi. Po prostu ma wszystko czego potrzebuję...
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Zmieniam zdanie :) Po przetestowanie kopete "przesiadłem" się z gabbera i z kadu. Bardzo wygodne bo "wszystko jest w jednym".

Pozdrawiam!

PS: Teraz testuję ekg2 :)
ODPOWIEDZ