Problem z filmami przez TVout : niebieskie t

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Lutek
Posty: 13
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 09:18

Problem z filmami przez TVout : niebieskie tło zamiast filmu

Post autor: Lutek »

Zainstalowałem ulubione playery, tj Kaffeine, mplayer, kodeki w32-codecs, wszystkie filmiki ładnie się odtwarzają itd. Zainstalowałem sterownki nvidia, podłączyłem kabel telewizyjny, poklikałem w ustawieniach drivera nvidia-jest obraz na ekranie TV (włączony tryb clones).
A potem zaczął się problem, gdy wrzuciłem filmik, zamiast obrazu pokazło się w ramce playera niebieskie tło. Mplayer, KMPlayer, Xine - to samo. Nieważne jaki film:VCD, DVD, DivX - niebieskie tło i to zarówno na ekranie moniotora jak i TV. W ustawieniach mplayera mam nastawione x11/xv. Kiedy nie jest uruchomione tv-out daje ładny filmik na cały monitor. Gdy włączam tv-out to zamiast filmu mam niebieskie tło w ramce playera. Jeśli zmienię x11(xImage/Shm) to mam zarówno na monitorze jak i TV malutki obraz centralnie w środku monitora/TV, nie da się powiększyć.
Nie wiem jak rozwiązać ten problem, bo chyba nie edycją xorg. To chyba kwesta driverów czy innych sterowników, ale nie wiem jakich.
Do niedawna miałem PCLinuxOS, tam działało to bez problemu i żadnej ingerencji z mojej strony. Komp ten sam, a zatem się da :)
Jeśli ktoś potrafi pomóc, będzie super.
jaced
Posty: 80
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, 12:30
Lokalizacja: Legnica

Post autor: jaced »

bez pobawienia się xorgiem raczej się nie obejdzie, ten panel nvidia-setting jak każdy automat działa różnie, nie polecam "tym-czymś" ustawiać czegokolwiek ;-) ...z tego co pamiętam u mnie wystarczyło parę wpisów w xorgu zmienić i działało bezbolesnie

może opis z DUGa pomoże
Lutek
Posty: 13
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 09:18

Post autor: Lutek »

Problem nie tkwi we wpisach do xorg, ale w driverach video.
Wpisy w xorg pozwalają rzucić obraz na TV, a ja to mam za pomocą sterownika. Problem jest w tym że zawodzą programy a właściwie ich silniki. Wygląda na to, że TV-out źle współpracuje z x11/xv i czytałem o tym buszując po google, ale rozwiązania nie znalazłem.
Wystarczy wpisać w google "x11/xv TV-out" i zobaczyć że ten problem był "raportowany".
W mplayerze , ale tylko w mplayerze, pomaga przy TV-out przestawienie drivera video na x11 (OpenGL) ale wtedy obraz jest kiepski a napisy wariują, llub x11 (OpenGL-multiple textures version), wtedy jakoś obrazu jest przyzwoita, i co najważniejsze w ogóle na TV jest.
Inne playery nadal nie działają na TV-out, nie działa też to co dla mnie b. ważne to iTVP.

PS
Problem rozwiązany, oczywiście że chodziło o wyjścia video. Normalnie działa mi xv, ale nie wiedzieć czemu przestaje gdy włącza się TV - out. Należy zatem zmienić na inny driver, u mnie pomogło gl2. Potem już tylko w configach mplayer, mplayerplug-in i działa.
lukas
Posty: 51
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 14:15
Lokalizacja: Nie pamiêtam

Post autor: lukas »

Na GF7300 działa dzięki nvidia-settings, ale jest mały problem tj. obraz nie ma kolorków. Pomaga dodanie do xorga wpisuTVStandard" "PAL-G, ale nie działa tak jak powinno. Jak zrestartuje Xy, to nie mam obrazu na monitorze. Na TV jest kolorowy, ale to nie tak ma działać!!! Grzebiąc doszedłem do tego, że miałem obraz na dwóch ekranach, ale obraz na monitorze dostał jakiś amonali. Na całym ekranie miałem tapetę, ale obraz systemu był pomniejszony.
ODPOWIEDZ