Ubudsl - czy dzia

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

No a dlaczego instalujesz wersję beta 0.9 a nie stabilną 0.5?

Na sidzie u mnie

Kod: Zaznacz cały

debian:/home/adam# dpkg -i '/home/adam/Desktop/ubudsl_0.5-1_i386.deb' 
Zaznaczenie poprzednio niezaznaczonego pakietu ubudsl.
(Odczytywanie bazy danych ... 92868 plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)
Rozpakowanie ubudsl (z .../Desktop/ubudsl_0.5-1_i386.deb) ...
Konfigurowanie ubudsl (0.5-1) ...
debian:/home/adam# 
syaoranv

Post autor: syaoranv »

ilin pisze:No a dlaczego instalujesz wersję beta 0.9 a nie stabilną 0.5?

Ponieważ w Ubuntu 0.9 latało bezproblemowo.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

Kod: Zaznacz cały

debian:/home/adam# dpkg -i '/home/adam/Desktop/ubudsl_0.9.0-9_i386.deb' 
Zaznaczenie poprzednio niezaznaczonego pakietu ubudsl.
(Odczytywanie bazy danych ... 92868 plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)
Rozpakowanie ubudsl (z .../ubudsl_0.9.0-9_i386.deb) ...
Konfigurowanie ubudsl (0.9.0-9) ...
debian:/home/adam# 
Czy będzie działać? Nie mam pojęcia nie mam neo w każdym bądź razie instaluje się bezproblemowo
senten
Posty: 18
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:26

Post autor: senten »

Dementuję tę nieprawdziwą informację ubudsl nie da się nawet uruchomić pod Siduxem - wypisuje przy odpalaniu że system nie jest wspierany - rozpoznaje go jako Debiana 5.
Jeszcze nie sprawdziłem czy to działa.
I nie piszcie, że teraz nie ma problemów z modemami bo są, np. z merlinem u740 pod iplusem.
Ubudsl pod Debiana by się przydało (podobno obsługuje też iplusa).
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

Dementuję tę nieprawdziwą informację ubudsl nie da się nawet uruchomić pod Siduxem - wypisuje przy odpalaniu że system nie jest wspierany - rozpoznaje go jako Debiana 5.
Jeszcze nie sprawdziłem czy to działa.
I nie piszcie, że teraz nie ma problemów z modemami bo są, np. z merlinem u740 pod iplusem.
Ubudsl pod Debiana by się przydało (podobno obsługuje też iplusa).
Zmień sobie w /etc/debian_wesion z 5.0 na lenny/sid i już będzie Debian wspierany :)
senten
Posty: 18
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:26

Post autor: senten »

Sposób działa, spróbuję potem czy pomoże mi to uruchomić iplusa.
roobal
Posty: 15
Rejestracja: 13 lutego 2009, 04:34
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: roobal »

U mnie na Debianie (wtedy jeszcze Lenny) działało, a u mojej Mamy na laptopie UBUDsl, na Dreamlinuksie (korzysta z repozytorium testing) również działa bez problemu. Ale za to właśnie na Ubuntu UbuDSL był bardzo kapryśny i działał jak mu się chciało. Jednym słowem pod Debianem w moim przypadku UbuDSL działa lepiej niż pod Ubuntu.

Pozdrawiam!
Martinex
Beginner
Posty: 101
Rejestracja: 27 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Martinex »

U mnie po edycji pliku /etc/debian_version na lenny konfiguracja połączenia poszła bez problemu, ale demon ubudsl sam nie startuje i po każdym restarcie trzeba go ręcznie uruchamiać :( .
Kiedyś podobny problem miałem na Ubuntu, z tym że autor z czasem wydał nową wersję programu i problem zniknął.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Z tego co jest mi wiadomo to rozwój programu jest w stadium zamrożenia. Raczej są marne szanse na zmianę tego stanu.
W każdym przypadku braku możliwości nawiązania połączenia z internetem, w przypadku modemów dsl podpinanych do portów usb, najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w ruter i połączenie kablem z wykorzystaniem karty sieciowej.
Martinex
Beginner
Posty: 101
Rejestracja: 27 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Martinex »

Z tego co mi wiadomo to program upadł kilkanaście miesięcy temu, już nie istnieje nawet oficjalna strona tego projektu. Jedynym sposobem na uruchomienie go na nowszych wersjach Ubuntu czy Debiana była edycja odpowiednich plików w systemie. Tak na Ubuntu nie sprawiało mi to problemów, tak na Debianie demon sam nie startuje.
Ubudsl z tego co wiem to ma otwarty kod i jak większość projektów jest dostępny GPL, więc każdy może jego żywot pociągnąć (raczej nie ZU).

Trochę szkoda, bo dobry programik i prosty na tyle że każdy użytkownik sobie z nim poradzi. Praktycznie kilka kliknięć myszą i mamy połączenie z internetem.
Jest jeszcze linnet oraz dwie paczki deb na tym forum. Ale ten pierwszy mi nie podchodzi, bo bardziej wolałem ubudsl, a ten drugi sposób sprawiał u mnie jakieś dziwne problemy (by mieć neta musiałem mieć kartę sieciową ustawioną na DHCP inaczej z internetu nici, mimo że uzyskiwał adres IP, poza tym co ma karta sieciowa do tego).
ODPOWIEDZ