cron chyba nie dziala

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
kilofmar
Posty: 28
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 18:19

cron chyba nie dziala

Post autor: kilofmar »

witam

Mam taki mały skrypt i muszę go uruchamiać co 5 min wiec wpisałem w crona

Kod: Zaznacz cały

*/5 * * * *     root /home/www/stats/stat.pl


w logach mam cos takiego

Kod: Zaznacz cały


Feb  6 13:40:01 localhost /USR/SBIN/CRON[18861]: (root) CMD (root /home/www/stats/stat.pl)
Feb  6 13:45:01 localhost /USR/SBIN/CRON[19405]: (root) CMD (root /home/www/stats/stat.pl)
Feb  6 13:50:01 localhost /USR/SBIN/CRON[20005]: (root) CMD (root /home/www/stats/stat.pl)

Co oznaczają te logi ??? bo cron tego skryptu nie uruchamia a jak go recznie uruchomie to wszystko jest ok.
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

kilofmar pisze:wiec wpisałem w crona
To znaczy gdzie dokładnie wpisałeś?

W /etc/cron* czy w crontab?
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

jaSS: a od kiedy tak sie wpisuje do cron* ? Widac ze wpisal do cronab. Wprawdzie reki sobie uciac nie dam, ale wydaje mi sie ze logi mowia ze skrypt zostal wykonany, wiec bledu trzba szukac w skrypcie.

I jeszcze jedna wazna rzecz dotyczaca crontaba - na koncu pliku musi byc pusta linia - inaczej nie dziala. Ale w tym przypadku to raczej nie to, bo nie byloby logów.
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

giaur pisze:jaSS: a od kiedy tak sie wpisuje do cron* ?
Od zawsze można dopisywać i wlasnie wówczas podaje sie usera z jakiego ma być wykonane tak jak kilofmar napisał. Co widać w logach że cron wykonuje "root /home/www/stats/stat.pl" a kilofmar pewnie chce żeby się wykonał /home/www/stats/stat.pl z konta root.

Jak wpisujesz do crontaba to pomijasz definicje usera bo uruchamiane jest z usera który to dopisał.
kilofmar
Posty: 28
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 18:19

Post autor: kilofmar »

Mam to wpisane w crontab

ale chyba sie udało bez tego root na początku
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

bez root w crontabie musiało się udać ;)
ODPOWIEDZ