IrfanView

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
mlody001
Posty: 53
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 19:14

IrfanView

Post autor: mlody001 »

Mam zainstalowanego IrfanViewa i wine daje sobie z nim rade. Mam tylko taki problem, co zrobić żeby przy włączaniu zdjęcia odrazu uruchamiało się ono przez irfana? Z góry dzięki za pomoc!
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

przypisać wywołanie programu do rozszerzenia, w zależności od managera okien jakiego używasz różnie to można zrobić
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

A nie lepiej skorzystać z Debianowych przeglądarek obrazków np.: gwenview, kuickshow, imgseek, gthumb itp. Każda z nich przewyższa możliwościami Irfana (nic mu nie ujmując).
Wystarczy np.: w synapticu w zakładce szukaj wpisać: image viewer --- dostaniesz listę ewentualnych narzędzi do przeglądania obrazków, że tylko wybierać (trudny wybór).
Odnośnie twojego pytania --- jest to możliwe, ale narusza bezpieczeństwo systemu i wątpię czy ktoś sobie tak utrudniał życie, że poda gotowe rozwiązanie.
mlody001
Posty: 53
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 19:14

Post autor: mlody001 »

jaSS pisze:w zależności od managera okien jakiego używasz różnie to można zrobić
używam thunara, no i nie mam pojęcia jak to zrobić
fnmirk pisze:A nie lepiej skorzystać z Debianowych przeglądarek obrazków np.: gwenview, kuickshow, imgseek, gthumb itp. Każda z nich przewyższa możliwościami Irfana (nic mu nie ujmując).
Testowałem już pare aplikacji ale żadna nie przypadła mi do gustu. Wskaż mi taką która ma możliwość przeglądania fotek na pełnym ekranie tak jak w irfanie (moim zdaniem jest tam to bardzo wygodne, być może przyzwyczajenie z windowsa)
salmon
Beginner
Posty: 296
Rejestracja: 12 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Gliwice/Bielsko-Biała

Post autor: salmon »

mlody001 pisze:Wskaż mi taką która ma możliwość przeglądania fotek na pełnym ekranie
kview ?
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

mlody001 pisze:...(moim zdaniem jest tam to bardzo wygodne, być może przyzwyczajenie z windowsa)
Podałem Ci kilka propozycji na pewno się z nimi nie zaznajomiłeś od czasu mojego ostatniego postu.
Osobiście też lubię, jak u kogoś korzystając z jego Windows, jest Irfan do przeglądania obrazków --- jednak pod Linuksem naprawdę linuksowe przeglądarki mają większe możliwości --- przeglądanie PostScriptu/pdf, lepsza obsługa drukowania --- mało, poczytaj manuale, a najlepiej zapoznaj się z nimi praktycznie i nie utrudniaj sobie życia.
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

mlody001 pisze:Wskaż mi taką która ma możliwość przeglądania fotek na pełnym ekranie
może kuickshow
ponton
Beginner
Posty: 406
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 01:40
Lokalizacja: Kalisz/Wroc³aw

Post autor: ponton »

W Thunarze klikasz prawym przyciskiem myszy na pliku i dajesz "właściwości", tam możesz wybrać aplikację.
mlody001
Posty: 53
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 19:14

Post autor: mlody001 »

salmon pisze:
mlody001 pisze:Wskaż mi taką która ma możliwość przeglądania fotek na pełnym ekranie
kview ?
Dzięki, ta przeglądarka mi sie podoba! Pozdro!
Llewelyn_MT
Posty: 13
Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:06
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a

Post autor: Llewelyn_MT »

Na Windzie też używałem IrfanView. Może spróbuj jeszcze gqview. Ja jej używam, bo jest bardzo szybka (mam P3@1,13GHz, 512MB RAM, KDE3.5) i ma dużo przydatnych funkcji.
ODPOWIEDZ