Monitor sieci w tray'u

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
cajmer
Posty: 22
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 19:03
Lokalizacja: Gorzów/Poznañ

Monitor sieci w tray'u

Post autor: cajmer »

Witam. Używam Debiana z zainstalowanym XFCE. Przydałby mi się jakiś monitor sieci również z możliwością wyboru siecie bezprzewodowej do tray'a, ale nie bardzo mogę coś znaleźć. Czy jedynym wyjściem jest zainstalowanie network-monitora (chyba tak to się nazywało w gnomie) czy można coś nie-gnomowego?
Dodam, że wifi-radar nie bardzo mogłem zainstalować. Co polecacie?
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

W XFCE maly monitor sieci do traya jest dostepny (a przynajmnije powinien byc) standardowo jako aplet do panelu.
Prawym na panel-> Nowy element -> Network monitor (zaleznie od tego jak sie instalowalo XFCe czy samo core czy caly metapakiet czesc apletow trzeba doinstalowac z paczki z repozytorium)
cajmer
Posty: 22
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 19:03
Lokalizacja: Gorzów/Poznañ

Post autor: cajmer »

Rzeczywiście jest, dziękuję. Jednak brakuje mi w nim wyboru sieci bezprzewodowej, a że korzystam z laptopa, jest mi to bardzo potrzebne :)
gutek
Posty: 13
Rejestracja: 04 lipca 2007, 18:20
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: gutek »

Prawdopodobnie potrzebujesz pakieciku wireless-tools i sterowników do karty sieciowej
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

Również potrzebuję monitora sieci, jednakże z licznikiem pobranych i wysłanych danych. Takie rozwiązanie znalazłem w GkrellM. Jednakże nie chciałbym z niego korzystać, tylko dobrze by było, gdyby istniał jakiś plugin na panel w XFCE. Od biedy może też być jakiś program, który uruchamia się podczas startu systemu, a dostać się do niego można dzięki np. przeglądarce.
Znalazłem m.in. ntop ale z nieznanych mi powodów nie działa.

Znacie coś więcej?

Pzdr.
ODPOWIEDZ