kopete - powiadomienia

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
kabzior
Beginner
Posty: 180
Rejestracja: 09 lipca 2007, 13:16
Lokalizacja: Łódź

kopete - powiadomienia

Post autor: kabzior »

Witam :)

Do tej pory używałem Kadu, ale czuję że czas na jabbera. Chciałbym jakiś multikomunikator, bo coraz częściej korzystam z jabbera oraz bardzo często z gtalka. Po weekendowych testach Psi, Pidgina i Kopete padło na to ostatnie.

Jednak kilku rzeczy mi brakuje, baaardzo będę wdzięczny za nakierowanie jak rozwiązać te niedogodności:

1. Jak to jest że jak mam otwarte okno rozmowy w tle i ktoś coś napisze to ono przy jednych kontaktach miga na panelu, przy innych nie? Nie ukrywam że chciałbym aby migało zawsze. Mam wrażenie że miganie działa przy protokole gg, przy gmail i jabber już nie - nie umiem tego wyklikać czy nie jest to obsługiwane?

2. Podobnie jak wyżej - czasem o nadejściu nowej wiadomości informuje tylko animacja ikony w tray, a czasem i to i dymek (chciałbym oba).

3. Ogólnie mam spore problemy z ogarnięciem powiadomień - fajnie by też było gdyby można było edytować powiadomienia o zmianie statusu pojedynczych wybranych osób a dla całej reszty globalnie wyłączyć (jak w Kadu, tam to jest genialnie rozwiązane)

4. Jak zmienić swój nick wyświetlany w oknie rozmowy, chyba w Pidgin było "alias lokalny" gdzie mogłem ustawić że ja nazywam się "ja" a nie "numer_gg" albo "kabzior@jabster.pl", czy tu też się da? I jak usunąć datę wysłania każdej wiadomości oraz te komunikaty "użytkownik xxx jest teraz zajęty" wyskakujące przy każdej zmianie statusu osoby z którą się rozmawia?

z góry dziękuję za pomoc.
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

Wszystko jest w sekcji "ustawienia"
kabzior
Beginner
Posty: 180
Rejestracja: 09 lipca 2007, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kabzior »

soki pisze:Wszystko jest w sekcji "ustawienia"
Nie no, na tyle bystry żeby zajrzeć do opcji to jestem... niestety już nie na tyle żeby w nich wyklikać powyższe... więc gdybym mógł bliżej...
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

Więc tak: uruchamiasz Kopete, rozwijasz menu "ustawienia" i tam wybierasz "konfiguracja powiadomień".

Wszystkie powiadomienia wypisane czarno na białym(chyba że masz jakiegoś skina to mogą być inne kolory :-P ) a z lewej strony masz 6 sposobów powiadomienia klikasz które chcesz i konfigurujesz. Proste :-)
kabzior
Beginner
Posty: 180
Rejestracja: 09 lipca 2007, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kabzior »

soki pisze:Wszystkie powiadomienia wypisane czarno na białym(chyba że masz jakiegoś skina to mogą być inne kolory :-P ) a z lewej strony masz 6 sposobów powiadomienia klikasz które chcesz i konfigurujesz. Proste :-)
Tak, do tego też dotarłem. To powiedz mi pod jaką nazwą ukryte jest miganie okna na pasku po nadejściu wiadomości i czemu dla jednego konta działa a dla drugiego nie?
ODPOWIEDZ