cd-audio z K3B nie dzia

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
kabzior
Beginner
Posty: 180
Rejestracja: 09 lipca 2007, 13:16
Lokalizacja: Łódź

cd-audio z K3B nie działają

Post autor: kabzior »

Witam.

Taki dziwny problem - cd-audio nagrywane w K3B nie działają w żadnym odtwarzaczu (wieża, radio samochodowe), wszędzie jest no-disc albo cd-error. Po włożeniu w kompa system rozpoznaje płytę i automatycznie odtwarza elegancko w Amaroku. Gdzie popełniam błąd że cd-audio nie działa w odtwarzaczach zewnętrznych?
Danthez
Posty: 52
Rejestracja: 13 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Danthez »

a zamknąłeś sesje po zakończeniu wypalania ? z tego co wiem zewnętrzne odtwarzacze tego wymagają
kabzior
Beginner
Posty: 180
Rejestracja: 09 lipca 2007, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kabzior »

Z tego co pamiętam to był komunikat o zamykaniu sesji na koniec nagrywania, plus z tego co widzę w K3B po wybraniu opcji audio-cd w ogóle nie ma do wyboru zamykania lub nie, więc chyba zamyka domyślnie.

Strasznie frustrujący problem :( (
sappa
Beginner
Posty: 148
Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 15:09

Post autor: sappa »

A jaka predkoscia wypalales plytke ? Ja wypalem predkoscia 8x ewentualnie 16x i nie mam problemu ale jak sie zapomne i poleci 48x to mam te same objawy co ty no-disc albo disc-err
kabzior
Beginner
Posty: 180
Rejestracja: 09 lipca 2007, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kabzior »

sappa pisze:A jaka predkoscia wypalales plytke ? Ja wypalem predkoscia 8x ewentualnie 16x i nie mam problemu ale jak sie zapomne i poleci 48x to mam te same objawy co ty no-disc albo disc-err
To też nie to, jeszcze z czasów jak używałem Ubunntu to tam na forum pierwszą odpowiedzią na nie działające płyty instalacyjne było "nagraj z max 4x", więc zapadło mi w pamięć i testowo nagrałem 4x. Nie pomogło. Ale dziękuję za chęć pomocy.
Coraz bardziej obawiam się że będę musiał zainstalować Windows tylko po to żeby płyty nagrywać... :/
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Wypróbuj NeroLinux 3 - posiada wlasne API odpowiadajace Nero z Windows, zreszta wyglad tez identyczny jak w Win.
czarny404
Posty: 75
Rejestracja: 09 lipca 2006, 08:15

Post autor: czarny404 »

A jaki wybrałeś system plików na płycie? Wybierz iso (windows+linux)
kabzior
Beginner
Posty: 180
Rejestracja: 09 lipca 2007, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kabzior »

czarny404 pisze:A jaki wybrałeś system plików na płycie? Wybierz iso (windows+linux)
Dokładnie taki właśnie wybieram.
Nerwica mnie już bierze, to chyb pierwsza rzecz pod Linuksem której nie mogę naprawić a która jest mi naprawdę potrzebna, kilka innych rzeczy albo nie zależało mi aż tak bardzo żeby się naprawdę za to wziąć, albo jakoś bez nich żyję, ale nagrywanie cd-audio jest niezbędne.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

Coś się tak przyczepił tego k3b są inne metody.
http://dug.net.pl/faq/faq-2-80-Nagrywan ... onsoli.php

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ