Aktualizacja Apache Tomcat 9.0.43 do wersji 9.0.65

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
byczynho
Posty: 17
Rejestracja: 11 czerwca 2007, 00:46

Aktualizacja Apache Tomcat 9.0.43 do wersji 9.0.65

Post autor: byczynho »

Witajcie.

Korzystamy w firmie z konsoli Eset Protect zainstalowanej na Debian 11.
Po aktualizacji konsoli do najnowszej wersji oprogramowanie zgłasza nieaktualne komponenty serwera: Apache Tomcat 9.0.43.
Firma Eset proponuje aktualizację tomcata poleceniem "sudo apt install tomcat9", niestety Debian 11 nie posiada w swoich repozytoriach tomcata w wersji 9.0.65.
Metodą prób i błędów udało mi się zaktualizować tomcata ręcznie ale nie jestem pewny czy moje działania nie przyniosą w przyszłości jakiś błędów.
Aktualizację zrobiłem w następujący sposób:
1. Pobrałem i rozpakowałem najnowszą paczkę tomcat9 z oficjalnej strony.
2. Usunąłem wszystkie pliki znajdujące się w folderze /usr/share/tomcat9/lib
3. Skopiowałem wszystkie pliki z folderu tomcat9.0.65/lib do folderu /usr/share/tomcat9/lib
4. Nadałem wszystkim plikom w folderze /usr/share/tomcat9/lib uprawnienia 755
5. Uruchomiłem tomcata i wszystko niby działa poprawnie, serwer zgłasza że tomcat jest aktualny.

Moje wątpliwości budzi fakt, że przed aktualizacją tomcata pliki w folderze /usr/share/tomcat9/lib/ były skrótami do plików z folderu /usr/share/java/.
Próbowałem również usunąć stare pliki tomcata z folderu /usr/share/java i skróty z folderu /usr/share/tomcat9/lib, następnie skopiowałem nowe pliki z tomcat9.0.65 do /usr/share/java i z tego folderu stworzyłem dowiązania symboliczne do /usr/share/tomcat9/lib niestety takie rozwiązanie nie działa, usługa tomcat9 nie startuje.

Możecie podpowiedzieć jak prawidłowo zaktualizować ten program?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Aktualizacja Apache Tomcat 9.0.43 do wersji 9.0.65

Post autor: LordRuthwen »

Usunąłeś sobie javę, jak ma wstać?
Wywal wszystko i zrób od nowa: https://www.digitalocean.com/community/ ... -debian-10
byczynho
Posty: 17
Rejestracja: 11 czerwca 2007, 00:46

Re: Aktualizacja Apache Tomcat 9.0.43 do wersji 9.0.65

Post autor: byczynho »

Java znajduje się w katalogu /usr/lib/jvm/java-17-openjdk-amd64 i tutaj też prowadzi plik /etc/default/tomcat9:

JAVA_HOME=/usr/lib/jvm/java-17-openjdk-amd64
ODPOWIEDZ