Google Remote Desktop

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
lol_ek
Posty: 43
Rejestracja: 17 października 2008, 11:00
Lokalizacja: G-ce

Google Remote Desktop

Post autor: lol_ek »

Czy ktoś z Was z powodzeniem testował Remote Desktop od Googla na Debian 11, wraz z GNOME ?
Zainstalowałem, nadałem PIN i wydaje się, że wszystko powinno działać. Niestety pojawia się problem, który objawia się tym, że po przeładowaniu aplikacji hosta (lub restarcie komputera), nie jestem w stanie lokalnie zalogować się do środowiska graficznego. Dzieje się tak nawet gdy nie jestem połączony zdalnie.

W ramach testu ustaliłem, że zdalnie mogę połączyć się z maszyną, choć odnoszę wrażenie, że i tutaj proces logowania nie wygląda właściwie:

- od razu wyświetla się okno logowania do konta administratora (root) i mimo podania właściwego hasła jest to nieskuteczne,
- za pomocą "anuluj" mogę zamknąć to okno logowania i poprzez menu z prawego górnego rogu wybierając losowo "wyloguj/zaloguj" w połączeniu "ekran blokady" da się niekiedy wymusić okno logowania do konta użytkownika.
- mimo, że loguję się do konta użytkownika, to zdalnie wyświetlany poprzez GRD interfejs nie reaguje na wszystkie polecenia. Widzę, że siedzę na swoim koncie użytkownika ale np. nie mogę usunąć skrótów aplikacji z ulubionych, widzę brak wszystkich opcji pod prawą górną ikoną wyłączania kompa.

Lokalnie do konta mogę się zalogować dopiero wtedy gdy wyłączę hosta aplikacji (lub wykasuje konfigurację z /home/"${USER}"/.config/...)

Czy da się osiągnąć efekt, że zdalnie podłączę się do lokalnie rozpoczętej sesji ?
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Re: Google Remote Desktop

Post autor: fnmirk »

Zerknij do adnotacji dotyczących Debiana 11:
https://www.debian.org/releases/bullsey ... ase-notes/
Zmieniło się sporo i w związku z tym należy w wielu wypadkach zmienić konfigurację. To co działało na poprzednich wersjach wymaga korekty konfiguracji.
ODPOWIEDZ