Program telewizyjny z przypominaczem

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
Spass
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 09 maja 2007, 16:25

Post autor: Spass »

Na tej wersji OnTV, którą mam zainstalowaną, też można (albo trzeba nawet) wgrywać zewnętrzne pliki XML, o czym pisałem w poprzednim poście. Tyle że po załadowaniu tego pliku nie pokazują się programy, jest tylko lista kanałów do wyboru, ale ich zaznaczenie nic nie daje. Próbowałem kompilować nowsze wersje, ale były problemy z zależnościami (stare pakiety w "testing"). Generalnie jako newbie staram się unikać kompilacji, jeszcze żadnej nie udało mi się przeprowadzić pomyślnie do końca.
OnTV to wlasnie takie cos, pokaze dymek tyle minut przed programen na ile ustawisz.
Ale mi w tym przypadku chodziło o aplet tylko i wyłącznie do prostych powiadomień/przypomnień. Nic związanego z programem telewizyjnym.

Zainstalowałem gTVG z tej paczki, ale okno programu po sekundzie znika bez przyczyny. Daję sobie na dziś z tym spokój. Za dużo kłód pod nogi. Może później spróbuję kompilacji.

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc zainteresowanie tematem.

// Dobra, jakimś cudem udało mi się stworzyć paczkę DEB za źródeł gtvg-0.2.tar.gz, ale po zainstalowaniu i uruchomieniu okno programu znika bez ostrzeżenia po sekundzie. Czegoś mi ewidentnie brakuje. Linux po raz kolejny rozłożył mnie na łopatki.

// Komunikator Tlen.pl można wręcz idealnie dostosować do sprawdzania programu telewizyjnego. Pobiera program na kilka dni dla wybranych kanałów bez problemu i przy tym (po małym dostosowaniu) świetnie wygląda. Szkoda, że współpraca samego programu z Wine nie jest w 100% poprawna. Jutro spróbuję z Mirandą.
Awatar użytkownika
Van
Beginner
Posty: 194
Rejestracja: 04 lipca 2009, 11:54

Post autor: Van »

Czy jest cos podobnego do OnTV dla KDE?
Dokładam się do pytania.

Szukałem trochę w sieci i nie znalazłem - czy przez dwa i pół roku braku aktywności w tym temacie pojawiły się jakieś inne programy pod Linuksa, wyświetlające program telewizyjny?
ODPOWIEDZ