VariCAD viewer brak czcionek

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
arturromarr
Beginner
Posty: 186
Rejestracja: 14 sierpnia 2015, 01:21

VariCAD viewer brak czcionek

Post autor: arturromarr »

Dzień dobry.
Używałem jeszcze za czasów Debiana 8 darmowego programiku VariCAD viewer w którym można przeglądać pliki AutoCAD-a.
Po przejściu na 9-tkę nie udało mi się tego programu uruchomić.
Instalacja przebiega prawidłowo. Natomiast po uruchomieniu program nie chce się uruchomić.
W konsoli można przeczytać komunikat o czcionkach:

Kod: Zaznacz cały

checkSymbolFonts: Couldn't open face Noto Sans CJK KR (/usr/share/fonts/opentype/noto/NotoSansCJK-Bold.ttc/1)
checkSymbolFonts: Couldn't open face Noto Sans CJK SC (/usr/share/fonts/opentype/noto/NotoSansCJK-Regular.ttc/2)
checkSymbolFonts: Couldn't open face Noto Sans CJK TC (/usr/share/fonts/opentype/noto/NotoSansCJK-Regular.ttc/3)
checkSymbolFonts: Couldn't open face Noto Sans Mono CJK JP (/usr/share/fonts/opentype/noto/NotoSansCJK-Bold.ttc/4)
checkSymbolFonts: Couldn't open face Noto Sans Mono CJK KR (/usr/share/fonts/opentype/noto/NotoSansCJK-Bold.ttc/5)
checkSymbolFonts: Couldn't open face Noto Sans Mono CJK SC (/usr/share/fonts/opentype/noto/NotoSansCJK-Regular.ttc/6)
checkSymbolFonts: Couldn't open face Noto Sans Mono CJK TC (/usr/share/fonts/opentype/noto/NotoSansCJK-Bold.ttc/7)
Pliki są w tym miejscu, użytkownik ma prawo je otwierać. Zmieniałem użytkownika czcionek, uruchamiałem program jako root i nic.
Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić?
ODPOWIEDZ