LXDE przycisk Power (laptop) a menu wyboru: lxde-logout ?

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
olk777
Posty: 18
Rejestracja: 10 lutego 2018, 17:29

Re: LXDE przycisk Power (laptop) a menu wyboru: lxde-logout ?

Post autor: olk777 »

sory ale chyba mój błąd ...restart usługi acpi wykonałem przez :

Kod: Zaznacz cały

service acpid restart
a zadziałało przez zwykłe:

Kod: Zaznacz cały

acpid restart
Tylko teraz mam inną zagwozdkę :-) ...menu się uruchamia tzn : lxde-logout ....ale jak kliknę anuluj wyskakuje ponownie menu lxde-logout ? :-) ...dopiero za drugim razem znika jest to denerwujące .... co jest nie tak ?
moje poczynania:
utworzenie pliku:

Kod: Zaznacz cały

/etc/acpi/events/powerbtn-acpi-support
w nim:

Kod: Zaznacz cały

event=button[ /]power
action=/home/kris/lxde-logout.sh
analogicznie skrypt w: /home/kris/lxde-logout.sh
z wpisem:

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
/usr/bin/lxde-logout
Co śmieszniejsze po wykonaniu opcji suspend z wyświetlonego menu lxde-logout ... i restarcie znowu widnieje menu lxde-logout ?
....zrestartuje system może coś to pomoże :-)
Po restarcie znowu lipa ...menu się nie uruchamia :-) ... na to już naprawdę dziwne .....
Po ponownym wydaniu komendy:

Kod: Zaznacz cały

acpid restart
Menu działa ...ale j/w wspomniałem z podwójnym problemem :-) .... spróbowałem wyłączyć menedżera zasilania XFCE

Kod: Zaznacz cały

xfce4-power-manager --quit 
i acpid restart ... ale teraz po naciśnięciu power następuje wyłączenie PC .... na razie odpuszczam ....
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: LXDE przycisk Power (laptop) a menu wyboru: lxde-logout ?

Post autor: dedito »

Spróbuj jeszcze w /etc/systemd/logind.conf czy coś w tym stylu odkomentować zdarzenie HandlePowerKey i ustawić akcję ignore zamiast domyślnego poweroff.
Awatar użytkownika
olk777
Posty: 18
Rejestracja: 10 lutego 2018, 17:29

Re: LXDE przycisk Power (laptop) a menu wyboru: lxde-logout ?

Post autor: olk777 »

Niestety nic nie pomaga ...chyba programy z XFCE ( manager zasilania ) i system oparty o LXDE gryzą się między sobą :-)
już jest pewien postęp bo menu lxde-logout po naciśnięciu POWER się uruchamia ...ale podwójne "mielenie" jest denerwujące i ostatecznie rezygnuje z tej opcji ...zostawię na wyłącz PC. No chyba że ktoś coś jeszcze podpowie.
Swoją drogą czemu menu logout pojawia się dwa razy ??? .... pewnie menedżer zasilania XFCE nagle zaczyna działać z opcją i skryptem w /etc/acpi/event.
ODPOWIEDZ