[+] MintStick na Debianie ?

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
olk777
Posty: 18
Rejestracja: 10 lutego 2018, 17:29

[+] MintStick na Debianie ?

Post autor: olk777 »

Mam pytanie odnośnie pomocnego programu do zapisu ISO i formatowania USB... czyli graficznego MintStick. Posiadam Debiana w wersji LXDE i mam problem z w/w programem a dokładnie z jego działaniem. W skrócie MintSticki działa OK tzn formatuje / nagrywa obrazy ISO na pena jednak na końcu nie wyświetla okna potwierdzającego koniec : zapis -u/ format-u. Trzeba samemu intuicyjnie zamknąć przy formatowaniu i ewentualnie przy napisie 100% przy zapisie ISO. Pytam bo to raczej nie jest wina MintStick-a :-) ... posiadam drugi system Lubuntu (LXDE) ... i tu w systemie wszystko OK program po poprawnym zapisie / formacie informuje odpowiednim oknem ( wersja MintStick-a ta sama !) ....może inne wersje programów w systemie coś wniosą np. dd ... ?
Ostatnio zmieniony 07 maja 2018, 11:05 przez olk777, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: MintSick na Debianie ?

Post autor: Yampress »

zobacz co dzieje sie z zasobem. czy jeszcze jakiś proces oprócz mintsticka nie interweniuje w zasób/katalog/napęd
Posłuż się poleceniem lsof
Awatar użytkownika
olk777
Posty: 18
Rejestracja: 10 lutego 2018, 17:29

Re: MintStick na Debianie ?

Post autor: olk777 »

a na waszych wersjach Debiana MintStick poprawnie działa ? ... przy formatowaniu nie widać postępu ...przy zapisie ISO jest ale brak okna po zakończeniu pracy. To pewnie dotyczy wersji programów które używa MintStick .... a może coś z pythonem bo chyba program MS korzysta z w/w ...
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: MintStick na Debianie ?

Post autor: Yampress »

my używamy dd w konsoli.
Awatar użytkownika
olk777
Posty: 18
Rejestracja: 10 lutego 2018, 17:29

Re: MintStick na Debianie ?

Post autor: olk777 »

uupss .... ja bywam wygodny :-)
Ps. już do tego doszedłem .... jednak to nie ta sama wersja co na Lubuntu :-) Na Debianie 9.4 działają poprawnie wersje : MintStick v : 1.3.4 / 1.3.1 (po skończeniu dzialania wyświetla okienko informacyjne) ..... najnowsza 1.3.5 i poniżej 1.3.1 niestety nie a nawet wersja 1.2.8 źle formatuje pendriva !!! innych już nie sprawdzałem ...dzisiaj dodano nową wersję v1.3.6 niestety też nie działa prawidłowo na Debianie :-)
http://packages.linuxmint.com/pool/main/m/mintstick/
pozdro!
ODPOWIEDZ