Zentyal i Debian 9

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Re: Zentyal i Debian 9

Post autor: mariaczi »

Tak jak wspomniał dedito, przy instalacj ma problem z zależnościami.

@Andrzej - na Debianie to będzie dłubanie a gwarancji, że uruchomisz 100% nie ma. Chyba, że jest możliwość pobrania źródeł i instalacji z nich. Ja na stronie na źródła nie trafiłem.
Zainstaluj ubuntu serwer a na nim zentyal'a.
Andrzej
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017, 11:31

Re: Zentyal i Debian 9

Post autor: Andrzej »

Czyli wracając do piewrwszych postów można by stwierdzić, że nie zawsze co się da zainstalował na ubuntu to da się zainstalowac na debianie ?
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Re: Zentyal i Debian 9

Post autor: mariaczi »

Jak życie samo pokazało :)
Paczki zentyala są zbudowane wg. zależności z ubuntu, a te z kolei nie pokrywają się w 100% z debianem co jest jak najbardziej naturalne. W końcu to dwie różne dystrybucje choć ubuntu bazuje na debianie :)
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zentyal i Debian 9

Post autor: dedito »

Ja podtrzymuję, że zawsze co się da zainstalować na Ubuntu to da się zainstalować na Debianie, czasem jednak wymaga to karkołomnych kombinacji, jak w przedmiotowym przypadku.
Andrzej
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017, 11:31

Re: Zentyal i Debian 9

Post autor: Andrzej »

Skoro się da - to proszę Cie przedstaw te karkołomne kombinacje tak aby to zainstalować na debianie. Wiemy juz ze szybko i prosto będzie na ubuntu, no ale skoro chcielibyśmy zakończyć ten watek rozwiązaniem problemu to poprowadź nas do celu. :)
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zentyal i Debian 9

Post autor: dedito »

Grzecznie odpowiadając, nie chcę wyręczać kolegę w osiągnięciu celu, mogę jedynie wspomóc w ramach własnych możliwości.
Jak już Mariaczi napisał, na Debianie będzie to dłubanina i w rozsądnym czasie jaki można przeznaczyć na tą sprawę nie ma gwarancji powodzenia.
Z tego co widziałem podczas próby instalacji jest paczka zentyal-core (czyli niezbędny zestaw programów) i od instalacji tej paczki bym zaczął. Poszukałbym wspomnianej wcześniej brakującej paczki w repo Ubuntu, które bym podpiął do swoich i odpowiednio "opinował" (patrz apt pining).
Wszystko robiłbym na "wirtualce" aby nie śmiecić sobie w systemie.
Jeśli kolega nie czuje się na siłach, proszę wynająć specjalistę, może kolega ogłosić się w odpowiednim dziale na forum.
Andrzej
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017, 11:31

Podziękowanie

Post autor: Andrzej »

Bardzo uprzejmie dziękuje Panu Dedito za odpowiedź. Mój szacunek dla Pana jest bardzo duży nie tylko za te odpowiedź ale i za wiedzę oraz czas poświęcony mnie jak i innym kolegom w rozwiązywaniu poruszanych tutaj problemów. Dziękuję Panu jak i Panu Mariaczi za pomocne odpowiedzi. Rzeczywiście proporcje czasu, wysiłku i nakład, który by należało włożyć w rozwiązanie tego zagadnienia wydaje się niewspółmierny do ewentualnych rezultatów jakie mogą dać możliwości alternatywne (np. webmin - jeśli się nie mylę ? ) dlatego dziękując raz jeszcze za okazaną mi pomoc pozostaję z wyrazami szacunku,
Andrzej
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Zentyal i Debian 9

Post autor: LordRuthwen »

A może w ten sposób? Bo czasem nie warto wyważać otwartych drzwi.
https://hub.docker.com/r/zentyal/35/
Andrzej
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017, 11:31

Docker

Post autor: Andrzej »

Witam,
jak rozumiem w pierwszej kolejności należałoby zapoznać się z tym co to jest docker i jak go zainstalować na debian 9.1 ?
Czyli coś jak tutaj: http://www.itzgeek.com/how-tos/linux/de ... ian-9.html

pozdrawiam,
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Zentyal i Debian 9

Post autor: LordRuthwen »

Mniej więcej, pozwala to na uruchomienie kontenera wewnątrz systemu, czyli możesz odpalić zentyal na Ubuntu wewnątrz Debiana - drobna uwaga - jeśli odpalasz tak coś co wymaga baz danych to umieść je gdzie indziej, storage też raczej trzymaj gdzie indziej, po restarcie kontenera tracisz co w nim miałeś.
Zablokowany