pepper flash

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
rafisz
Posty: 7
Rejestracja: 19 listopada 2014, 05:55

pepper flash

Post autor: rafisz »

witam wszystkich,
jak zainstalować pepper flasha, po wpisaniu

Kod: Zaznacz cały

aptitude install pepperflashplugin-nonfree
otrzymuję

Kod: Zaznacz cały

Następujące pakiety zostaną zainstalowane:
  pepperflashplugin-nonfree 
0 pakietów aktualizowanych, 0 instalowanych, 1 instalowanych, 0 do usunięcia i 0 nieaktualizowanych.
Do pobrania 0 B/10,8 kB archiwów. Zajęte po rozpakowaniu: 0 B.
(Odczytywanie bazy danych ... 101426 plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)
Przygotowywanie do rozpakowania pakietu .../pepperflashplugin-nonfree_1.8.1+deb8u1_amd64.deb ...
Rozpakowywanie pakietu pepperflashplugin-nonfree (1.8.1+deb8u1) nad (1.8.1+deb8u1) ...
Konfigurowanie pakietu pepperflashplugin-nonfree (1.8.1+deb8u1) ...
--2016-11-24 00:13:21--  http://dl.google.com/linux/chrome/deb/pool/main/g/google-chrome-stable/google-chrome-stable_54.0.2840.100-1_amd64.deb
Translacja dl.google.com (dl.google.com)... 216.58.214.206, 2a00:1450:400d:802::200e
Łączenie się z dl.google.com (dl.google.com)|216.58.214.206|:80... połączono.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK
Długość: 45600222 (43M) [application/x-debian-package]
Zapis do: `/tmp/pepperflashplugin-nonfree.PcObEOY639/google-chrome-stable_54.0.2840.100-1_amd64.deb'
następnie wygląda że sobie pobiera, a po pobraniu wyświetla taki komunikat

Kod: Zaznacz cały

2016-11-24 00:13:32 (3,88 MB/s) - zapisano `/tmp/pepperflashplugin-nonfree.PcObEOY639/google-chrome-stable_54.0.2840.100-1_amd64.deb' [45600222/45600222]
myśli kilka sekund i na koniec to

Kod: Zaznacz cały

mv: nie można wykonać stat na „unpackchrome/opt/google/chrome/PepperFlash/libpepflashplayer.so”: Nie ma takiego pliku ani katalogu
po "wygrepowaniu" flasha jest taka informacja

Kod: Zaznacz cały

root@debian:~# dpkg -l | grep flash
ii  browser-plugin-freshplayer-pepperflash 0.3.5-1~bpo8+1                       amd64        PPAPI-host NPAPI-plugin adapter for pepperflash
ii  flashplugin-nonfree                    1:3.6.1+deb8u1                       amd64        Adobe Flash Player - browser plugin
ii  pepperflashplugin-nonfree              1.8.1+deb8u1                         amd64        Pepper Flash Player - browser plugin
na koniec takie info

Kod: Zaznacz cały

root@debian:~# aptitude show pepperflashplugin-nonfree
Pakiet: pepperflashplugin-nonfree            
Nowy: tak
Stan: zainstalowany
Zainstalowany automatycznie: nie
Wersja: 1.8.1+deb8u1
Priorytet: opcjonalny
Sekcja: contrib/web
Opiekun: Bart Martens <bartm@debian.org>
Architektura: amd64
Rozmiar rozpakowanego: 19,5 k
Wymaga: debconf | debconf-2.0, wget, gnupg, libatk1.0-0, libcairo2, libfontconfig1, libfreetype6, libgcc1, libglib2.0-0, libgtk2.0-0 (>= 2.14), libnspr4, libnss3,
        libpango-1.0-0 | libpango1.0-0, libstdc++6, libx11-6, libxext6, libxt6, libcurl3-gnutls, binutils
Wymaga wstępnie: ca-certificates
Sugeruje: chromium, ttf-mscorefonts-installer, ttf-dejavu, ttf-xfree86-nonfree, hal
W konflikcie z: chromium (< 37.0.2062.120-4), libflash-mozplugin
Opis: Pepper Flash Player - browser plugin
 This package will download Chrome from Google, and unpack it to make the included Pepper Flash Player available for use with Chromium.  The end user license
 agreement is available at Google.
Strona internetowa: http://wiki.debian.org/PepperFlashPlayer

Znaczniki: uitoolkit::gtk
flash oczywiście nie działa, jak to ugryźć? z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
saturno
Junior Member
Posty: 741
Rejestracja: 08 lipca 2008, 20:04

Re: pepper flash

Post autor: saturno »

Używać Firefoksa.
A na poważnie jest tak już od jakiegoś czasu.
Instalując: pepperflashplugin-nonfree sciągany był Chrome i z niego wyciągany był flash player.
Sęk w tym że obecnie w pakiecie Chrome nie ma flasha, tzn. ściągam i instaluje zwykłe Chrome i tam również nie działa flash player.
Gdzieś czytałem że google zmienia politykę aktualizacji flash playera i że nie będzie on już zintegrowany tak żeby nie było potrzeby aktualizowania całego chrome jak pojawia się jakaś nowa wersja flasha.
Problem zauważałem już po przejściu z Chromium na Firefoksa (Chromium zawieszał mi system) tak że nie za bardzo się tym interesowałem.
Zauważyłem też że na stronie: https://get.adobe.com/pl/flashplayer/otherversions/ można ściągnąć flash player (23.0 PPAPI). Niestety nie wiem jak go zainstalować.
rafisz
Posty: 7
Rejestracja: 19 listopada 2014, 05:55

Re: pepper flash

Post autor: rafisz »

używam opery bo ma gesty myszy, a ona w zasadzie jest tym samym co chrome więc tylko pepper... swoją drogą ciekaw jestem dlaczego w linuxach jest inaczej niż w windowsach pod tym względem, na win jest jeden adobe flash i działa na każdej przeglądarce, a tutaj firefox potrzebuje jednego, chrome/opera drugiego, wiem że ideą linuxa jest free (wolność), ale przecież pepper też free nie jest, bo o ile się nie mylę jest zależny od google, więc po co ktoś tu tak zamieszał...
wygląda na to że trzeba będzie w ff odpalać to co flashowo niezbędne, z tym że muszę odinstalować browser-plugin-freshplayer-pepperflash, bo jeżeli jest zainstalowany to nawet ff odwołuje sie do pepper...
jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na pepper proszę o info
Awatar użytkownika
lizard
Beginner
Posty: 287
Rejestracja: 08 lutego 2016, 18:47

Re: pepper flash

Post autor: lizard »

rafisz pisze:swoją drogą ciekaw jestem dlaczego w linuxach jest inaczej niż w windowsach pod tym względem, na win jest jeden adobe flash i działa na każdej przeglądarce
Mylisz się. Wejdź na stronę pobierania FlashPlayera i zobacz, że dla Windows 7 i starszych masz trzy wersje, a nowszych dwie, bo trzecia jest zaszyta w IE/Edge.
Awatar użytkownika
Morfik
Beginner
Posty: 149
Rejestracja: 21 lutego 2009, 21:00

Re: pepper flash

Post autor: Morfik »

Awatar użytkownika
Kamilko
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:44
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: pepper flash

Post autor: Kamilko »

Jeżeli dobrze rozumiem muszę pobrać paczkę z Adobe i samemu doinstalować, tak?
Awatar użytkownika
Morfik
Beginner
Posty: 149
Rejestracja: 21 lutego 2009, 21:00

Re: pepper flash

Post autor: Morfik »

Inne rozwiązania póki co w debianie nie działają.
rafisz
Posty: 7
Rejestracja: 19 listopada 2014, 05:55

Re: pepper flash

Post autor: rafisz »

czyli ogólnie kicha i w zasadzie trzeba czekać na aktualizację wielu stronek do nowszych technologii... wbrew pozorom nie jest ich tak mało...
nad jednym jeszcze siedzę i dumam, czy ten komunikat mówi o braku uprawnień do stworzenia pliku/ katalogu?

Kod: Zaznacz cały

mv: nie można wykonać stat na „unpackchrome/opt/google/chrome/PepperFlash/libpepflashplayer.so”: Nie ma takiego pliku ani katalogu
wykonywane z poziomu roota, ręcznie też nie mogę tam skopiować/ utworzyć pliku
Awatar użytkownika
saturno
Junior Member
Posty: 741
Rejestracja: 08 lipca 2008, 20:04

Re: pepper flash

Post autor: saturno »

rafisz pisze:nad jednym jeszcze siedzę i dumam, czy ten komunikat mówi o braku uprawnień do stworzenia pliku/ katalogu?
saturno pisze: Instalując: pepperflashplugin-nonfree sciągany był Chrome i z niego wyciągany był flash player.
Sęk w tym że obecnie w pakiecie Chrome nie ma flasha, tzn. ściągam i instaluje zwykłe Chrome i tam również nie działa flash player.
ODPOWIEDZ