Dziwny problem z pakietem LibreOffice

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Dziwny problem z pakietem LibreOffice

Post autor: LordRuthwen »

Ustawienia masz w ~/.config/libreoffice - wywal
Awatar użytkownika
xmaster
Junior Member
Posty: 558
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 08:19
Lokalizacja: /dev/piotrków tryb.

Re: Dziwny problem z pakietem LibreOffice

Post autor: xmaster »

Niestety nic to nie dało.
Od zaniku zaznaczenia komórki zaczęły się moje problemy z LibreOffice (pierwszy screen).
Potem było już tylko gorzej.
Brak zaznaczenia komórki jest strasznie uciążliwy.
Sprawdzę jeszcze z usunięciem i restartem komputera.

EDIT
Usunięcie pliku i restart komputera nie pomogły.
Nie mam też ikon do pakietu, dziwne.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Dziwny problem z pakietem LibreOffice

Post autor: Yampress »

Na pewno wszystkie paczki deb zainstalowałeś? Ikony muszą być. Spróbuj w ustawieniach LO zmienić motyw ikon. Może jest ustawiony ten, który jest w repo debiana, a nie ten z paczek ze strony projektu...
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Dziwny problem z pakietem LibreOffice

Post autor: marcin1982 »

Dobra. Podaj wynik polecenia:

Kod: Zaznacz cały

dpkg -l | grep libre
Instalowałeś gałąż Fresh czy Still?
https://www.libreoffice.org/download/li ... lang=en-US
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Dziwny problem z pakietem LibreOffice

Post autor: Yampress »

Still to uspokojona stabilna wersja... I tej raczej bym się trzymał
fresh najowsza. Potrzebujesz numerków czy stabilności?
Awatar użytkownika
xmaster
Junior Member
Posty: 558
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 08:19
Lokalizacja: /dev/piotrków tryb.

Re: Dziwny problem z pakietem LibreOffice

Post autor: xmaster »

Kod: Zaznacz cały

ii  libaacs0:amd64                                              0.8.1-1                              amd64        free-and-libre implementation of AACS
ii  libdjvulibre-text                                           3.5.27.1-6                           all          Linguistic support files for libdjvulibre
ii  libdjvulibre21:amd64                                        3.5.27.1-6                           amd64        Runtime support for the DjVu image format
ii  libobasis5.2-librelogo                                      5.2.1.2-2                            amd64        LibreLogo toolbar for LibreOffice 5.2 Writer .1.2
ii  libreadline6:amd64                                          6.3-8+b4                             amd64        GNU readline and history libraries, run-time libraries
ii  librelaxng-datatype-java                                    1.0+ds1-3                            all          Java datatype interface for RELAX NG
ii  libreoffice5.2                                              5.2.1.2-2                            amd64        Brand module for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libreoffice5.2-base                                         5.2.1.2-2                            amd64        Base brand module for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libreoffice5.2-calc                                         5.2.1.2-2                            amd64        Calc brand module for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libreoffice5.2-debian-menus                                 5.2.1-2                              all          LibreOffice 5.2 desktop integration
ii  libreoffice5.2-dict-en                                      5.2.1.2-2                            amd64        En dictionary for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libreoffice5.2-dict-es                                      5.2.1.2-2                            amd64        Es dictionary for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libreoffice5.2-dict-fr                                      5.2.1.2-2                            amd64        Fr dictionary for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libreoffice5.2-dict-pl                                      5.2.1.2-2                            amd64        Pl dictionary for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libreoffice5.2-draw                                         5.2.1.2-2                            amd64        Draw brand module for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libreoffice5.2-en-us                                        5.2.1.2-2                            amd64        Brand language module for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libreoffice5.2-impress                                      5.2.1.2-2                            amd64        Impress brand module for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libreoffice5.2-math                                         5.2.1.2-2                            amd64        Math brand module for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libreoffice5.2-pl                                           5.2.1.2-2                            amd64        Brand language module for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libreoffice5.2-ure                                          5.2.1.2-2                            amd64        UNO Runtime Environment .1.2
ii  libreoffice5.2-writer                                       5.2.1.2-2                            amd64        Writer brand module for LibreOffice 5.2 .1.2
ii  libresid-builder0c2a                                        2.1.1-14                             amd64        SID chip emulation class based on resid
ii  librest-0.7-0:amd64                                         0.8.0-1                              amd64        REST service access library
ii  librevenge-0.0-0:amd64                                      0.0.4-6                              amd64        Base Library for writing document interface filters
Panowie numerki to ja robię z żoną i to mnie wystarcza, ma chodzić normalnie nie wieszać się itp.
Nie wiem, którą wersję instalowałem, wszedłem na polską stronę projektu i popędziłem do działu pobierania i już.
Nie zwróciłem na to uwagi, tak więc zainstalowałem wersje domyślną proponowaną przez witrynę.
Ikony sprawdzę następnym razem ponieważ Libre zawisł znowu po wejściu w opcje kolorów aplikacji.
NieGooglujMnie
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2015, 12:42

Re: Dziwny problem z pakietem LibreOffice

Post autor: NieGooglujMnie »

=
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2017, 22:03 przez NieGooglujMnie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xmaster
Junior Member
Posty: 558
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 08:19
Lokalizacja: /dev/piotrków tryb.

Re: Dziwny problem z pakietem LibreOffice

Post autor: xmaster »

Niestety instalacja wersji 5.0.6.3 nie pomogła.
O ile już się cholera nie przycina, nie wiesza i działa płynnie o tyle nadal komórka nie jest podświetlona.
Witki mi już opadły.
Zainstaluję Debiana w wolnej chwili na wirtualnej maszynie i sprawdzę działanie Libre Office.
NieGooglujMnie
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2015, 12:42

Re: Dziwny problem z pakietem LibreOffice

Post autor: NieGooglujMnie »

=
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2017, 22:03 przez NieGooglujMnie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xmaster
Junior Member
Posty: 558
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 08:19
Lokalizacja: /dev/piotrków tryb.

Re: Dziwny problem z pakietem LibreOffice

Post autor: xmaster »

Masz rację obramowanie powraca po zmianach w "użyj pełne renderowanie OpenGL" ale..... program wyświetla "krzaczki".
Jak wyłączę wsparcie to obramowania brak ale jest stabilnie.
Jak nie urok to sraczka.
Na mój chłopski rozum to coś jest popsute w sterownikach od grafiki i/lub w LibreOffice.
Postaram się nauczyć żyć z tymi ustawieniami.
Potrzymam jeszcze kilka dni temat jako nierozwiązany, być może coś się wyjaśni, jeśli nie to dodam plusika.
W wolnej chwili przeskoczę na numerek niżej i sprawdzę czy jest inaczej
ODPOWIEDZ