Czym da si

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

No to u mnie jest zupełnie inna 'odpowiedź'.
Przy czym i bez tego pliku config (w katalogu .mpv) była identyczna i wygląda(-ła) tak:

Kod: Zaznacz cały

hsurim@H61N-USB3:~$ mpv /home/hsurim/Pulpit/film.avi
mpv was compiled and linked against a mixture of Libav and FFmpeg versions. This won't work and will most likely crash at some point. Exiting.
hsurim@H61N-USB3:~$ 
ffmpeg nie mam zainstalowanego (?)
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

Instalowałeś coś z jakichś innych repozytoriów? Bo właśnie tak kończy się bezmyślnie instalowanie nieoficjalnych pakietów.

Kod: Zaznacz cały

aptitude search '~i !~ODebian ~o'
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

Niezgodność mpv i jego bibliotek.
Na innych wersjach był kompilowany niż te co są w systemie.
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

yossarian pisze:Instalowałeś coś z jakichś innych repozytoriów?
(...)
Jak pisałem w pierwszy poście, punkt 3.
Po czystej instalacji 8.2, filmy dają się odtwarzać a zaraz po updacie (czystej instalacji 8.2) do 8.3, nie idzie ich odtworzyć.

Kod: Zaznacz cały

root@H61N-USB3:/home/hsurim# aptitude search '~i !~ODebian ~o'
i   adobereader-enu:i386            - Adobe Reader allows you to view navigate a
i   avidemux                        - Free video editor                         
i A avidemux-common                 - Free video editor (Internationalization fi
i A avidemux-plugins                - Free video editor (plugins)               
i A avidemux-qt                     - Free video editor (QT version)            
i   libaacplus2                     - AAC+ encoding library - runtime files     
i A libaacplus2:i386                - AAC+ encoding library - runtime files     
i A libaften0                       - audio AC3 encoder - runtime files         
i   libfdk-aac1                     - Fraunhofer FDK AAC codec library.         
i A libfdk-aac1:i386                - Fraunhofer FDK AAC codec library.         
i A libswresample1                  - FFmpeg audio rescaling library            
i A libswresample1:i386             - FFmpeg audio rescaling library            
i   libutvideo15                    - Ut Video Codec Suite library              
i A libutvideo15:i386               - Ut Video Codec Suite library              
i   libx264-146                     - x264 video coding library                 
i A libx264-146:i386                - x264 video coding library                 
i   libx265-51                      - x265 video coding library                 
i A libx265-51:i386                 - x265 video coding library                 
i   skype:i386                      - Wherever you are, wherever they are       
root@H61N-USB3:/home/hsurim# 

Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

Odpowiedź już padła.Posprzątaj w systemie. Dopiero wtedy można nad tym pomyśleć.
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

Ale co mam posprzątać ?
Repo multimedia dodałem już po updacie do 8.3 - jak już przestało odtwarzać filmy - zainstalowałem Avidemux, po czym usunąłem je.

Wcześniej, w takim stanie, w wersji 8.2 wszystko działo sprawnie, ale tylko do momentu update do 8.3
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »


i libaacplus2 - AAC+ encoding library - runtime files i A libaacplus2:i386 - AAC+ encoding library - runtime files i A libaften0 - audio AC3 encoder - runtime files i libfdk-aac1 - Fraunhofer FDK AAC codec library. i A libfdk-aac1:i386 - Fraunhofer FDK AAC codec library. i A libswresample1 - FFmpeg audio rescaling library i A libswresample1:i386 - FFmpeg audio rescaling library i libutvideo15 - Ut Video Codec Suite library i A libutvideo15:i386 - Ut Video Codec Suite library i libx264-146 - x264 video coding library i A libx264-146:i386 - x264 video coding library i libx265-51 - x265 video coding library i A libx265-51:i386 - x265 video coding library

Te pakiety przeinstaluj na te z oficjalnego repozytorium.

forum rozwala formatowanie.

Zostaw tylko paczki avidemuxa i skype.
Resztę przeinstaluj z repozytorium debiana.
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

Zasysam (na próbe) live z Debianem 8.3 XFCE - sprawdzę, czy odtworzy te filmy o większej rozdzielczości, niż FHD - wersja 8.2 odtwarza.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

Albo stosujesz sie do naszych rad albo radź sobie sam.

Po co to live.
Prawdopodobnie nie odtworzy ze względu na brak bibliotek vaapi w zestawie.
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

live z 8.3 zachowuje się tak, jak 8.2 - czyli sprawia wrażenie, jakby po zainstalowaniu wszystko działało.

OK, jak próbuję odinstalować libaacplus2, z automatu, chce mi odinstalować audaciousa, clementine, cheese, kadu, vlc, skype i z kilkanaście jakichś plików i kodeków.
Postanowiłem jednak zainstalować na świeżo wersję 8.3 - ciekaw jestem co będzie, gdyż update wersji 8.2 do 8.3 kończy możliwość odtwarzania filmów w wyższej rozdzielczości.
Zablokowany