jeden ramdysk a kilka przegl

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
danio burger
Posty: 16
Rejestracja: 09 lutego 2016, 04:34

jeden ramdysk a kilka przeglądarek

Post autor: danio burger »

Witam czy wystarczy jeden ramdysk na kilka przeglądarek czy lepiej dla każdej mieć odzielny ? Czy można wykorzystać jakoś pamięć karty graficznej bo ta pamięć ponoć jest szybsza niż ram . Jakim poleceniem sprawdzić ile pamięci z grafiki jest użyta ? Czy ona jest dobra tylko do tekstur ? Można zrobić tak żeby system lepiej korzystał z pamięci karty ?

dopisałem do gruba w
Section "Device"
VideoRam 261632
ale niewiem czy to wszystko co można zrobić
pasman
Posty: 7
Rejestracja: 30 grudnia 2015, 00:49

Post autor: pasman »

napisz dokładnie jaki chcesz efekt osiągnąć.

wykorzystanie pamięci karty graficznej jako ramdysku
nie jest możliwe.
Awatar użytkownika
danio burger
Posty: 16
Rejestracja: 09 lutego 2016, 04:34

Post autor: danio burger »

lepiej wykorzystać pamięć karty ...żeby xorg z niego lepiej korzystał ,poprzez konfiguracje linuxa ...ogólnie szukam tweaków dla integry intela na i915 dla intel gma X3100 bo na atomie n455 hardkorowo się siedziało na windowsie ...ale nareszcie instalnąłem jessiego i po paru tweakach systemu plików ,fstaba ,gruba ,opcjach kernela w sysctl.conf ,tweaku xorga , kompilacjii kernela ,doborze PALEMOONA - liska dla atomów udało mi się jak na razie przyśpieszyć system tak że chodzi 30 proc szybciej niż na windows 7. Ale mówię że procek jest hardkorowy bo ma tylko 512 L2 cache jeden rdzeń 1.6ghz i jedynie HT co i tak jest super technologią intela. DLA PORÓWNANIA MÓWIĘ ŻE PENTIUM 4 NORTHWOOD HT (jakikolwiek) 130nm z 2003 z DDR1 400mhz DDR/ 800mhz FSB roku desktopowy szybciej śmiga niż ten atom n455 pineview 45nm z DDR3 1333mhz . Więc proszę mieć wyrozumienie . On był z gorszego wafla wycinany niż celeron
Awatar użytkownika
danio burger
Posty: 16
Rejestracja: 09 lutego 2016, 04:34

Post autor: danio burger »

tutaj jakby ktoś chciał pomóc coś mam z kmsem ...threads/33540-czarny-ekran-przy-logowan ... post186648
NieGooglujMnie
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2015, 12:42

Post autor: NieGooglujMnie »

=
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2017, 22:03 przez NieGooglujMnie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danio burger
Posty: 16
Rejestracja: 09 lutego 2016, 04:34

Post autor: danio burger »

tunefs dla danej partycjii i wyłączamy częściowo księgowanie data=writeback ,dodajemy to do fstab i gruba .Dysk będzie mniej pracy miał...
/ ext4 noatime,nodiratime,relatime,errors=remount-ro,commit=600,data=writeback,barrier=0,nobh 0 1
inne opcje też są dobre dla SATA...Dla dysków SSD jest więcej opcjii i jeszcze lepiej można je zoptymalizować

przez /etc/sysctl.conf podkręcamy kernel ale opcje dobieramy po swojemu kernel.shmmax i shmmal jest dobrane dla 2GB RAMU
# Improve file/folder browsing speed
vm.vfs_cache_pressure=50

# Set maximum amount of memory allocated to shm to 256MB

kernel.shmmax=2147483648
kernel.shmall=524288
vm.dirty_ratio=80

vm.dirty_background_ratio=20
vm.dirty_expire_centisecs=8000
potem sysctl -p


kernel.shmmax=2147483648
kernel.shmall=524288 te dwie opcje są dla 2GB RAM

można użyć zarządce elevator deadline ...

Do xorga dodajemy opcje DRI ,DRM ,triple buffering i inne zależy jaką mamy kartę , mogą sprawić że system lepiej wykorzysta kartę dla intela miałem pare opcjii

jeszcze do /etc/rclocal można coś dodać ja mam
echo deadline > /sys/block/sda/queue/scheduler

echo 256 > /sys/block/sda/queue/nr_requests
echo 256 > /sys/block/sda/queue/read_ahead_kb

https://wiki.mikejung.biz/Ubuntu_Performance_Tuning

firefoxa swoją drogą do tego ramdysk w fstabie

tmpfs /home/okularnik/.cache tmpfs noatime,nodev,nosuid,size=500M 0 0

https://wiki.archlinux.org/index.php/firefox_tweaks nie tylko

teraz jestem na etapie wyłączania demonów i nie wiem za bardzo które powyłączać


/etc/rc2.d# ls
README S02anacron S02irqbalance S04cups-browsed
S01bootlogs S02atd S02rsync S04saned
S01minissdpd S02aumix S02speech-dispatcher S05plymouth
S01motd S02cron S02ssh S05rc.local
S01open-vm-tools S02dbus S03avahi-daemon S05rmnologin
S01rsyslog S02exim4 S03wicd
S01uuidd S02gpm S04cups
avahi usunę
update-rc.d -f avahi-daemon remove



wyrzuciłem jak na razie GDMA...przydało by się też zblacklistować niepotrzebne moduły albo niewiem...

archlinux mi się jakoś najlepiej optymalizowało może dlatego że mają tak bogatą usystematyzowaną pomoc ...na starcie na openboxie zżerał mi około 60 mb ram po optymalizacjach ...A tu Debian mi po kompilacjii kernela zjada na starcie 140mb :/

no i dla atomów jest palemoon . Chyba czas ponowić próbę eksperymentów z gentoo bo potrzebuje wydajności poprostu a fajnie mieć soft skompilowany pod swój procek nawet jeśli to atomek ...Na windowsie to były opóźnienia straszne a tutaj czuję się jak na Athlonie brisbane prawie po tych tweakach ...i wolał bym siedzieć na atomie n455 niż na Brisbane na windowsie czy nawet Core duo Conroe ...ujjjj...Wolę atoma na debianie niż Skylaka na windows 8...choć niedługo będę miał do opylenia kompa na skylake za 3500 to się przesiąde

prawie złożony

i5 6400 14nm skylake na MSI H170M MILITARY CLASS IV , 1TB SATA III ,8GB DDR4 gamingowy ram HYPERX albo coś z radiatorami , CHIEFTEC 500w z serii force z 2015 ,radeon r7 240 full profile z większą płytką PCB do GTA V ,obudowa jakaś lepsza wszystko nowe wypasione
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

A skąd masz te porady?
I po co je stosujesz?
ODPOWIEDZ