Kmail problem z wysy

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
ww71
Beginner
Posty: 438
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 11:44
Lokalizacja: lubelskie

[+] Kmail problem z wysyłaniem maili

Post autor: ww71 »

Witam,
Od wczoraj mam problem z wysyłaniem maili przez program Kmail. Pojawia sie komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Transport wiadomości nie powiódł się. Twój serwer SMTP nie obsługuje PLAIN. Wybierz inną formę uwierzytelniania. Serwer odpowiedział: "5.7.8 Error: authentication failed: generic failure"
Jest to na koncie z onet.pl jak i gmail.com
Zmieniałem z Plain na inne opcje, i dalej to samo, zmienieałem porty i też nie pomogło. Mam inny program Claws mail, i tam z gmail.com wysyła, ale z onet.pl nie wysyła. Może ktoś coś doradzi?
Wpozdrawiam.

Nadal mam ten sam problem z pocztą na onet.pl i gmail.com

Kod: Zaznacz cały

Transport wiadomości nie powiódł się. Twój serwer SMTP nie obsługuje PLAIN. Wybierz inną formę uwierzytelniania. Serwer odpowiedział: "Brak dostepu za pomoca protokolu SMTP. SMTP access disabled."
Próbowałem zmieniac porty na 465 i SSL, oraz 587, i Plain na Login i inne i nic. Czy ktoś ma prodobny problem? Co mogę jeszcze zmienic?
kogoro
Posty: 33
Rejestracja: 24 kwietnia 2014, 17:19

Post autor: kogoro »

Niedawno wyrzuciłem cały Kontact, a więc i Kmail. Coś podobnego miałem ładne kilka lat temu, czyli w zamierzchłych czasach. Wtedy pomogła reinstalacja.
Doraźnie możesz zainstalować Icedove (czyli Thunderbird), na którym nie ma problemu z konfigurowaniem onetu i gmail.
ww71
Beginner
Posty: 438
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 11:44
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: ww71 »

Załadowałem Icedove i tam z gmailem nie ma problemów, ale z onetem jest. Pożyjemy zobaczymy :) może jakoś sie samo odblokuje?
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Samo się nie odblokuje. Masz tam opcje, np. "nieblokujący SSL"?

Możesz sprawdzić jeszcze program Sylpheed.
ww71
Beginner
Posty: 438
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 11:44
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: ww71 »

Przy wysyłaniu mam 3 opcje:
1. Brak
2. SSL
3. TLS
Oraz ustawienia: Plain, Login, Cram-Md5, Digest-Md5, Ntlm, Gssapi.
kogoro
Posty: 33
Rejestracja: 24 kwietnia 2014, 17:19

Post autor: kogoro »

To jest niemożliwe.
Wejdź na swoją pocztę za pomocą przeglądarki - poczta.onet.pl. Sprawdź w ustawieniach, czy masz włączone smtp.
W icedove u mnie działają ustawienia: (edycja -> konfiguracja kont -> poczta wychodząca)
Na gmailu jest podobnie (z prawej strony)
1. Opis - xyz@op.pl
2. Nazwa serwera: smtp.poczta.onet.pl / smtp.googlemail.com
3. Port: 465
4. Bezpieczeństwo połączenia: SSL/TLS
5. Metoda uwierzytelniania: Normalne hasło
6. Użytkownik: xyz@op.pl / [email]xyz@gmail.com[/EMAIL]
ww71
Beginner
Posty: 438
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 11:44
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: ww71 »

Faktycznie miałem "wyłączzone" SMTP na serwerze w onet.pl, zmieniłem na "włączone" ale dalej to samo na onet.pl w Kmailu i podobnie nie działa gmail, czyli nic, z tego wniosek, ze to cos z Kamilem jest. W Icedove działa mi wszystko. Na razie jest postep, więc serdecznie dzięki, będe dalej cos próbował. Pozdrawiam.

I jakoś się Kmail odblokował, trudno powidzieć co zrobiłem, bo zmieniałem skrzynki i kliknąłem na: Plik/pracuj w trybie bez sieci.
Temat zakończony. Dzięki Wszystkim za odzew. :)
ODPOWIEDZ