Jak skonfigurowa

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Akwila
Posty: 4
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 18:13

Jak skonfigurowaĆ internet przez modem LTE?

Post autor: Akwila »

Witam, Mam problem z internetem (wiadomość wysyłałem z Windowsa ale chcę korzystać z Debiana). W innej lokalizacji mam dostęp do internetu tylko przez modem LTE Plusa. Modem Huawei zewnętrzny. Jak skonfigurować połączenie żeby w innej lokalizacji także cieszyć się z LINUXA?
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Podaj model modemu, wynik komendy:

Kod: Zaznacz cały

lsusb
oraz podstawowe informacje o systemie ... jaka wersja Debian itd.
Akwila
Posty: 4
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 18:13

Post autor: Akwila »

Wracam do tematu. Byłem tak zawalony pracą (i rodziną) ze musiałem temat odpuścić. Jeszcze raz proszę o pomoc. Modem Huawei E5372, system to Debian 7.3.1. Zainstalowany był na AMD 64 bit, ale teraz twardy dysk przełożyłem do Della Optiplex 6120. Oprócz internetu inne programy działają normalnie

Przepraszam za niepełne info, na komendę lsusb otrzymuję komunikat ... Bus 001 Device 002: ID 12dl: 1506 Huawei Technologies co., Ltd, E398 LTE/UMTS/GSM Modem / Network Card. W nazwie kompa czeski błąd Optiplex GX 620. Proszę o pomoc gdyż bez internetu nie mogę nic zmienić i korzystam tylko z okienek jak na razie. A zdanie o okienkach mam wydaje mi się podobne do większości linuxowców. Debian 7.3.1

Cały czas walczę z tematem. O tyle mam niewygodnie że aby coś napisać na Forum muszę wyłączyć kompa i przełożyć tasiemki dysków. Pojawił mi się komunikat: Nie można zamontować Huawei E5372 Error mounting: block device / dev/sr1 is write protected, mounting read only mount: /dev/ sr1 already mounted or /media/ Huawei 5372 busy. Tylko od Was mogę otrzymać pomoc gdyż jak dzwonię do Cyfrowego Polsatu otrzymuję odpowiedź: Nie zaopatrujemy linuxa, nie wiemy jak pomóc
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Proszę nie lepić postu pod postem tylko używać opcji "Edycja wiadomości"!
NieGooglujMnie
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2015, 12:42

Post autor: NieGooglujMnie »

=
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2017, 22:01 przez NieGooglujMnie, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwila
Posty: 4
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 18:13

Post autor: Akwila »

Jak widać nie napisałem jeszcze jednego. Modem Huawei E5372 podpinam do kompa przez kabel USB. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, bądź wskazanie gdzie mam szukać rozwiązania

W niedzielę napisałem post który (słusznie) został zamknięty. Nazajutrz zamieściłem przeprosiny które zostały usunięte. Posta niedzielnego napisałem jako wyraz desperacji bo nie byłe w stanie poradzić sobie z problemem. Niestety czułem się zignorowany przez Was. Jasne jest że uważam Linuksa za system lepszy od Okienek. Inaczej w ogóle nie zaprzątałbym sobie głowy problemem. Niestety: Yampress ograniczył się tylko do krytyki mówiąc że z tym problemem poradziłby sobie bez problemu, ale niestety nic o rozwiązaniu nie napisał. Super Moderator też ograniczył się tylko do uwag administracyjnych, choć w maju zaczął mi pomagać, ale niestety później już tylko ograniczył się do uwag administracyjnych. Giaur - napisałeś że to co napisałem to spam - zgadzam się, przeprosiny napisałem już następnego dnia zanim przeczytałem co zostało napisane w wątku (z tego co widziałem wątek z przeprosinami został usunięty). Niestety problem pozostał. Mam nadzieję że zostanie rozwiązany bo na razie nie stać mnie na dołożenie dodatkowego sieciowego połączenia z internetem i zmuszony jestem korzystać ze starego Windowsa XP. Proszę więc o pomoc po raz kolejny.
ODPOWIEDZ