Iridium-browser.

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

Błąd wynikał z błędnego wpisu w liście repozytoriów.
Zamiast wpisu nazwy wersji dystrybucji (12.04, 14.04, 14.10 and 15.04) miałeś wpis ubuntu, co oczywiście prowadziło apt do niesiniejącego podkatalogu w https://downloads.iridiumbrowser.de/ubuntu/dists/
Johnny
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 21:13

Post autor: Johnny »

aha, to już jest dla mnie teraz jasne jeszcze raz dzięki, bo sprawa właśćiwie była błacha - na przyszłość będę wiedział już o co chodzi.

Coś się stało z dzwiękiem nie ma kompletnie, właśnie przed chwilą załączyłem film i nie ma w ogóle dzwięku - nigdzie. Co zrobiłem? zainstalowałem iridium plus kodeki ffmpeg później odinstalowałem chromium razem z pepperflashem dodatkowo z purge. Nawet nie wiem jak się za to zabrać żeby się dowiedzieć jaka jest przyczyna/powód braku dzwięku - sprzęt jest sprawny, restart kompa nie pomógł ehh.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

Załóż nowy wątek, bo to już wykracza poza obecny.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

sprawdzone to to Iridium jest? niewiele piszą... jakaś społeczność? daj znać jak działa... jeżeli chcesz elegancko skrojonego chroma od germanów to oczywiście polecam irona:

https://www.srware.net/en/software_srware_iron.php
https://pl.wikipedia.org/wiki/SRWare_Iron

ps.
co do korporacyjnych standardów multimedialnych www w ironie (flasz)
entries/261-Zmuszenie-do-wsp%C3%B3%C5%8 ... RWare-Iron
Johnny
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 21:13

Post autor: Johnny »

Na pierwszy rzut oka iridium sprawia wrażenie, że jest mega szybką przeglądarką co jest faktycznie prawdą, szczególnie podoba mi sie to z jaką płynnością przechodzi/przewija strony. Niby sama przeglądarka po włączeniu zżera zaledwie 160 mb(1) w porównaniu z iceweasel, to jest około 300 mb(2) u mnie, lecz gdy się przyjrzymy w menadżerze zadań na wszystkie procesy to ujrzymy takie coś (3). Tak jak wspomniałes, że w ironie jest flash od gugla, to w tym przypadku dostaje się od iridium gotową do instalacji paczkę z własnościowymi kodekami także, to jest plus w strone iridium. Jednakże jakoś filmów, którą ujrzałem na yt w jakośći 360 po prostu rozwaliła mnie, widziałem normalnie pixele małe kwadraciki przy normalnej skali 100%(może dlatego, że nie mam sterowników zainstalowanych do GF). Na szczęście po przełączeniu na jakość hd obraz bardzo dobrze się prezentuje, więc nie ma tragedii, aczkolwiek najlepszym według mnie rozwiązaniem jest uruchomianie filmów w VLC - obraz,dźwięk znakomity(VLC Youtube Shortcut, firefox). Z ciekawośći porównałem obie przeglądarki tj. iridium i chromium na stronie ip-check.info w testcie prywatnośći okazało sie, że wyniki są takie same, więc nie ma szału tak mi się wydaje. Na moje oko to tyle jeśli chodzi o autopsje w/w przeglądarki powiem szczerze, że przydałby się ktoś z fachowym okiem, aby zajrzał do środka i sprawdził co tam naprawde ulepszyli. Ale podejrzewam, że raczej środek podobnie okroili tak jak w ironie, nie zdziwiłbym się. Dzięki, że podałeś mi namiary na dobrą przeglądarke - iron, być może przeniose się na nią z iridium, co prawda normalnie korzystam na codzień z icewasel inne przeglądarki traktuje jako rezerwowe.

1.
Przechwycenie obrazu ekranu - 05.05.2015 - 17:00:45.jpg
2.
Przechwycenie obrazu ekranu - 05.05.2015 - 17:00:45.jpg
3.
Przechwycenie obrazu ekranu - 05.05.2015 - 17:00:45.jpg
Załączniki
Przechwycenie obrazu ekranu - 05.05.2015 - 16:52:13.jpg
Przechwycenie obrazu ekranu - 05.05.2015 - 16:52:46.jpg
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Fajerfox jest zaje*** elastyczny i za to go cenię (jakość i ilość dodatków do niego jest niezastąpiona jak dla mnie).

Jestem z tą przeglądarką od samego początku, jak jeszcze nie wiedziałem co to linuks...wszystko się opiera na odpowiedniej konfiguracji (na czasie skleję wpis na bloga jak konfiguruję sobie fajerfoksa, dużo myków jest w bebechach, stary dobry 'about:config' i tu ta przeglądarka jest mistrzem jak dla mnie...

Możliwości konfiguracji foksa stawiają go zawsze na pierwszym miejscu, chromowate przeglądarki mogą ssać w tym względzie..innych nawet nie uwzględniam pod względem użytkowym, bo nie warto moim zdaniem zawracać sobie nimi głowy... porządna, konkretnie skonfigurowana przeglądarka to podstawa...

Z gogielem chromem/chromium też jestem od początku, cenię sobie, używam przeważnie do wideo, głównie do yt i niektórych usług gogiela z których to korzystania jestem pośrednio przymuszony
&quot pisze:Niby sama przeglądarka po włączeniu zżera zaledwie 160 mb(1) w porównaniu z iceweasel, to jest około 300 mb
Masz problem z pamięcią? w dzisiejszych czasach 2GB to minimum, mam właśnie tyle i jestem w stanie na moim debianie odpalić 2 przeglądarki(ajs i iron z flaszem)+maszynę wiurtualną z XP z zarezewowaną pamięcią na 992mb, zamykam licznik bez swapowania i system jest zaje*** responsywny (no ma dyzia ssd to też podstawa jak chcesz mieć szybką maszynę)...zarządzanie pamięcią w linuksie(kompresja) to miód...
Johnny
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 21:13

Post autor: Johnny »

Dokładnie tak samo zgadzam się z tym co piszesz o fajerfoxie niewyobrażam sobie w obecnych czasach przęglądania internetu bez tych niezwykle przydatnych dodatków, chociażby noscripta, na innej przeglądarce niż firefox. A co do konfiguracji w about:config rzeczywiście są przeogromne możliwośći i z jaką łatwością wszystko można ustawić, bez problemów, moge polecić pare stron z których korzytałem, bowiem prawie tak samo mam ustawionego firefoxa w configu i jestem w 100% zadowolony.


1) https://www.privacytools.io/#browser
2) https://www.reddit.com/r/privacytoolsIO ... ox_tweaks/
3) https://www.reddit.com/r/privacy/comments/2uaent
Masz problem z pamięcią?
Może czasem ze swoja hehe, ale w żadnym wypadku z pamięcią w komputerze, bowiem 4gb w sam raz wystarcza i pozostaje jeszcze ponad 2/3 wolnej pamięci.
ODPOWIEDZ