instalacja ekg2

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

Jesteś w katalogu w którym wykonałeś `apt-get source ekg2`? Masz katalog ekg2-20060930+1926? W nim powinien być podkatalog debian, w którym znajdują się m.in. pliki control i rules.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Jeszcze raz zrobiłem wszystko odnowa, czyli jeszcze raz "niby" zainstalowałem. Teraz już jest ten katalog mimo, że go wcześniej nie było (może wina tego, że go nie było stoi za tym, że ta paczka jest z experimental?). Zmieniłem podane przez Ciebie pliki ale nic to nie dało. Niestety cały czas ten sam błąd:
E: Zależność Build-Depends od ekg2 nie może zostać spełniona, ponieważ żadna z dostępnych wersji pakietu debhelper nie ma odpowiedniej wersji


[ Dodano: 2006-10-14, 22:14 ]
Już sam nie wiem. W repo jest ekg ale ono jest chyba tylko do gg - czy może istnieją jakieś "Wtyczki" itp. do tego żebym mógł mieć tam także jabbera?
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

Najwyraźniej nie wpisałeś poprawnej wersji dehpelpera. Usuń "debhelper (wersja)" całkowicie z tej linii. Jeżeli dalej nie będzie działać, odezwij się w ShoutBoksie lub gdzieś na IRCu (jestem w sieci OFTC dostępny jako POX) - nie będziemy zaśmiecać forum, tutaj tylko napiszesz czy zadziałało i co jeszcze trzeba było wykonać.

EDIT: W paczce są wszystkie pluginy
EDIT2: a masz pakiet debhelper w ogole zainstalowany?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Już zainstalowałem!

Paczka POX'a: paczka

Dzięki i Pozdrawiam!

[ Dodano: 2006-10-15, 13:25 ]
EDIT2: a masz pakiet debhelper w ogole zainstalowany?
Tak mam.
qel
Posty: 31
Rejestracja: 29 maja 2006, 09:01
Lokalizacja: Janowiec Wlkp.

Post autor: qel »

Witam na moje tez jest dosc cieky opis na Wonder
http://www.wonder.pl/index.php/Debian%2 ... 20-%20EKG2

Pozdrawiam.
e-gore
Beginner
Posty: 147
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 21:30

Post autor: e-gore »

velmafia pisze:może się nie znam, ale mi to wygląda na to że paczka ta potrzebuje nowszych wersji zależności, które są w testing lub unstable.
To prawda. Ja znalazłem paczkę z experimentala i działa bezproblemowo na testingu (trzeba było tylko kilka rzeczy dociągnąć ale to już normalną drogą - aptem).
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

e-gore pisze:To prawda. Ja znalazłem paczkę z experimentala i działa bezproblemowo (trzeba było tylko kilka rzeczy dociągnąć ale to już normalną drogą - aptem).
Ja też takową paczkę znalazłem jednak nie mogłem jej zainstalować. Ciągle jakieś niespełnione zależności. ¦ciągnąłem około 30 pakietów ale nic to nie pomogło. Pomogła za to paczka POX'a.

Swoją drogą ja mam namieszane trochę w systemie. "Mieszam" stable z testing :) i działa. Ale ekg2 z experimental nie działało.

Pozdrawiam!
Zablokowany