Brak dźwi

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Marthol
Posty: 20
Rejestracja: 14 maja 2012, 19:39

Brak dźwięku w Skype

Post autor: Marthol »

Witam,
zainstalowałem skype na Jessie amd64 i nie działa mi mikrofon, również nie słyszę nic jak ktoś mówi, jedynie co działa sprawnie to kamerka. Żeby zainstalować skype, zainstalowałem multi-arch.
Wcześniej nie działał mi dźwięk, ale rozwiązałem swój problem zgodnie z tym threads/31181-Brak-d%C5%BAwi%C4%99ku-na ... ian-Jessie tematem.

W AlasaMixer mam wszystkie suwaki na fulla za wyjątkiem Mic Boost i Internal Mic Boost - bo powodują szum, ale zwiększenie ich też nie pomaga.

W opcjach Skype w zakładce urządzenia dźwiękowe mam:
Głośniki : virtual device
Mikrofon : virtual device
Dzwoni : virtual device
I nie mogę tego na nic zmienić. Pisze, że nie mam kamerki, ale kamerka śmiga ;)
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

Marthol
Posty: 20
Rejestracja: 14 maja 2012, 19:39

Post autor: Marthol »

Wersja 4.3. Prosto ze strony Skypa.

Przejrzałem temat, który podałeś i po dodaniu Repo Minta, nie znajduje mi pakietu Skype (klucze dodane, apt-get update zrobione). Znalazłem za to gdzieś w otchłaniach internetu wersję 2.2 na jakimś serwisie hostingowym, jednak po zainstalowaniu z opcją -f i wpisaniu w konsoli skype, nie odpala, nie było też nic w programach.
Awatar użytkownika
Kamilko
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:44
Lokalizacja: Okolice Poznania

Post autor: Kamilko »

Skype 4.3 wymaga PulseAudio i tyle :(
Na samej Alsie nie ruszy, trzeba walczyć z PA lub próbować wersje 4.2
Marthol
Posty: 20
Rejestracja: 14 maja 2012, 19:39

Post autor: Marthol »

A orientujecie się, gdzie można znaleźć paczkę .deb z taką wersją (4.2)? Na niecie znalazłem jedynie 2.2 i nie ruszyła. I co najlepiej zainstalować jeśli chodzi o zależności i386 na amd64?
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

Posiadam w prywatnym archiwum - jakby co ... :)
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Niestety, od kilku dni microsoft wyłącza możliwość logowania z niezaktualizowanych klientów. Tutaj więcej informacji http://community.skype.com/t5/Linux/Hav ... -p/3439685
Nawet jeżeli uda Ci się jeszcze połączyć to w ciągu kilku dni zostaniesz wylogowany i jedyne co zostaje to wynalazek o nazwie PulseAudio i Skype 4.3.
Mnie wylogowali dziś wieczorem i właśnie robie kolejne, już chyba 4 podejście do PA...
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

ktoś musi być zdrowo zdesperowany żeby tego czegoś chcieć używać...
Z software’em wszystko jest proste: albo użytkownik steruje programem, albo program użytkownikiem.rms.
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Chcieć a musieć to dwie różne rzeczy... Czasem trzeba i się nie przeskoczy. Skype do wersji 4.2 działał bardzo dobrze, a tu dziś taka niespodzianka i nic nie zrobisz - majkrosoft jednym słowem.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

znaczy się przepraszam, że spytam i zarazem popełnię oftopa, co takiego Cię zmusza do korzystania z tego??

ps..zresztą co za problem natywnie to puścić na wirtualce albo gdzieś na tyłach dyzia po prostu sobie zainstalować łindołsa do takich właśnie rzeczy skoro takie niezbędne są??..sam używam sporadycznie łindołsa do gier, bo zawsze będę zdania, że linuksa nie śmieci się tym chłamem (zamkniętymi grami) a i nawet jak już się śmieci to i tak rezultaty są marne...;>
ODPOWIEDZ