Brak dźwi

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Odpowiem, i skończmy offtop. Do pracy jest potrzebne mi, jak i wielu innym ludziom. Nie zawsze można drugiej stronie narzucić sposób komunikacji ;) Nie wyobrażasz sobie chyba przełączania sie na inny system tylko po to żeby zadzwonić ? Uruchamianie skypa z maszyny wirtualnej to też jakiś bezsens. Po pierwsze połączenia głosowe raz będą działać, raz nie będą, częściej nie będą, po drugie nie da się współdzielić w ten sposób pulpitu. Skype jest zwyczajnie wygodnym narzędziem z ogromną bazą użytkowników i zwyczajnie nie da się go czasem ominąć.

A i co do syfienia zamkniętym softem :) Nie śmieci się bo co ? Linux to nie jest żadna święta krowa, której nie wolno bezcześcić niczym co nie ma otwartego kodu. System jest po to, żeby uruchamiał aplikacje, bez względu na to czy są otwarte czy zamknięte...
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

A i co do syfienia zamkniętym softem Nie śmieci się bo co ?
bardziej chodziło mi o gry , chociaż nie przepadam za zamkniętym oprogramowaniem, nie jestem zawodowym grafikiem/muzykiem/architektem etc, i nie potrzeba mi jakiegoś specjalistycznego oprogramowania własnościowego za grube hajsy i w zupełności wystarcza mi oprogramowanie open source'owe..

ps..
przykładowo używając takiej gierki od EA zastanawiałeś się kiedyś co ona tam wysyła, albo inaczej, masz nad tym kontrolę?? czy nad takim steamem??
zbry
Posty: 1
Rejestracja: 28 listopada 2011, 22:29

Post autor: zbry »

Wygląda na to, że to mój pierwszy post tutaj, więc witam.
A w sprawie tytułowego tematu, udało mi się rozwiązać problem z brakiem dźwięku przez instalację dwóch pakietów: pulseaudio i pavucontrol. Zasugerowałem się tym:
http://www.tecmint.com/install-skype-in-arch-linux/
ODPOWIEDZ