Konfiguracja sterownika amd

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
M4rus3R
Posty: 10
Rejestracja: 14 lipca 2014, 16:12

Konfiguracja sterownika amd

Post autor: M4rus3R »

Witam serdecznie wszystkich :)

Niedawno pierwszy raz zainstalowałem ten os i szczerze mówiąc jestem zachwycony, gdyż chyba na pierwszym linuxie udało mi się(mam nadzieję) zainstalować sterowniki do mojej karty graficznej xd Wiem wiem... ;p ale z linuxami dopiero się zapoznaję, tylko nie wiem czy do końca wszystko poszło dobrze no szukałem w programach gdzieś catalyst control center i nigdzie nie ma, a chciałbym graficzny interfejs do konfiguracji grafiki, postępowałem zgodnie tutorialem z wiki.debian.org.
Po wpisaniu w konsoli "aticonfig --initial" wyskakuje coś takiego:

Found fglrx primary device section
Using /etc/X11/xorg.conf
Saving back-up to /etc/X11/xorg.conf.fglrx-2

i zostaje wygenerowany taki plik:
Section "ServerLayout"
Identifier "aticonfig Layout"
Screen 0 "aticonfig-Screen[0]-0" 0 0
EndSection

Section "Module"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "aticonfig-Monitor[0]-0"
Option "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
Option "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
Option "DPMS" "true"
EndSection

Section "Device"
Identifier "aticonfig-Device[0]-0"
Driver "fglrx"
BusID "PCI:1:0:0"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "aticonfig-Screen[0]-0"
Device "aticonfig-Device[0]-0"
Monitor "aticonfig-Monitor[0]-0"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Viewport 0 0
Depth 24
EndSubSection
EndSection




dobrze że chociaż tyle bo na poprzednich dystrybucjach na których próbowałem wogóle nic nie wyskakiwało ;p To byłbym wdzięczny gdybyście powiedzieli czy to jest okej i jak dostać się do konfiguracji graficznej.

Dziękuje pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

W jaki sposób instalowałeś sterowniki? Z repozytorium, z paczki ściągniętej ze strony AMD?

Podaj wynik poleceń z konsoli:

Kod: Zaznacz cały

lsb_release -a

Kod: Zaznacz cały

lspci -k | grep -A2 VGA
M4rus3R
Posty: 10
Rejestracja: 14 lipca 2014, 16:12

Post autor: M4rus3R »

pierwsza:
No LSB modules are available.
Distributor ID: Debian
Description: Debian GNU/Linux 7.6 (wheezy)
Release: 7.6
Codename: wheezy


druga:
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI RV730XT [Radeon HD 4670]
Subsystem: Giga-byte Technology Device 21b2
Kernel driver in use: fglrx_pci


a instalowałem z repozytoriów w ten sposób - https://wiki.debian.org/ATIProprietary# ... egacy_13.1

Jeśli nie mogę znaleźć w programach tego control center to wydaje mi się, że jednak coś źle jest :(
To jak ktoś umiałby pomóc w tej sprawie to poprosiłbym.
M4rus3R
Posty: 10
Rejestracja: 14 lipca 2014, 16:12

Post autor: M4rus3R »

Aaaaa dobra tam zresztą, zawsze tak jest, chcę nad linuxem pomyśleć a nawet flasha nie umiem zainstalować, czytam godzinami, pisze coś w tym terminalu i pisze, wszystkie ksiegi pana tadeusza moglbym tam przepisac i i tak by to niewiele dalo pewnie... a potem głupiego filmu nie mogę sobie puścić nawet, bo nikt nie może pomóc mi zrozumieć tego systemu, chociaż czytam godzinami to i tak nic z tego nie wynika, 2 dni siedzę i czytam już łeb mnie boli i nawet filmu sobie nie mogę puścić ! gdzieś już to mam ;/
Awatar użytkownika
jack9
Posty: 66
Rejestracja: 01 marca 2014, 17:40

Post autor: jack9 »

do zainstalowania flash powinno wystarczyć to:

Kod: Zaznacz cały

apt-get update
apt-get install flashplugin-nonfree
M4rus3R
Posty: 10
Rejestracja: 14 lipca 2014, 16:12

Post autor: M4rus3R »

wiem ale zamiast adobe chcialem lightsparka albo gnasha ale nie ogarniam ;x dobra narazie przez pare dni windows, potem juz postaram sie miec lepszego pc z karta hd 5k+ amd, to sprobuje z fedorą albo open susem od nowa ;p
hrafa
Posty: 17
Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 22:13

Post autor: hrafa »

Dołączę się do tematu czy ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na instalację sterowników do AMD/Ati radeon wszystkie poradniki w sieci są przestarzałe, a jak wiadomo w tym rodzaju sterowników dzieje się dużo więc się szybko deaktualizują.
Ostatnio walczyłem z tym problemem 2 dni udało się odpalić X-ksy a po aktualizacji systemu znów to samo brak xsów
ODPOWIEDZ