Autoaktualizacja pakietów

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
torrmen
Posty: 67
Rejestracja: 04 lutego 2013, 16:42
Lokalizacja: Wrocław (głównie)

Autoaktualizacja pakietów

Post autor: torrmen »

Swego czasu miałem automatyczną aktualizację pakietów (no... pół-automatyczną - informacja pomarańczową ikonką w trayu o aktualizacjach) i chciałbym do tego wrócić ale nie pamiętam jak się to robiło.

Może ktoś podpowiedzieć ? :(
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

musisz zainstalować pakiet update-notifier
Awatar użytkownika
kowand
Posty: 25
Rejestracja: 13 maja 2012, 16:58

Post autor: kowand »

w Debianie Testing Update-notifier nie wyświetla ikony. Przynajmniej u mnie.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

ikona się wyświetla kiedy są jakieś aktualizacje...

Wydaj polecenie

Kod: Zaznacz cały

dpkg -l |grep update
i wklej tu, zobaczymy co się zainstalowało.
Awatar użytkownika
kowand
Posty: 25
Rejestracja: 13 maja 2012, 16:58

Post autor: kowand »

Oto wynik polesenia
root@dell:/home/ak# dpkg -l |grep update
ii libobasis4.2-onlineupdate 4.2.3.3-3 amd64 Online update modul for LibreOffice 4.2 .3.3
ii libutempter0 1.1.5-4 amd64 A privileged helper for utmp/wtmp updates (runtime)
ii update-inetd 4.43 all inetd configuration file updater
ii update-notifier 3.10.1-1 all Transitional package (update-notifier -> gnome-packagekit)
ii update-notifier-common 0.99.3debian11+perrm2+nmu1 all Files shared between update-notifier and adept
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

jakie środowisko graficzne? może apletu obszaru powiadomienia nie masz na panelu po prostu??
Awatar użytkownika
kowand
Posty: 25
Rejestracja: 13 maja 2012, 16:58

Post autor: kowand »

Środowisko graficzne XFCE. Aplet obszaru powiadamiania raczej mam ponieważ wyświetla mi głośność, pocztę bluetooth, i Network Managera.
funtomasz
Posty: 17
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 00:24

Post autor: funtomasz »

W terminalu odpaliłem "software-properties-gtk" i zaznaczyłem opcję automatycznej instalacji aktualizacji bezpieczeństwa. W Debianie stabilnym z Xfce aktualizacje są pobierane, a aktualizacje bezpieczeństwa automatycznie się instalują. W Debianie testowym aktualizacje są pobierane automatycznie, ale żadne się nie instalują. Domyślam się, że ma to związek z gałęzią testową Debiana.

Nie pojawia się natomiast żadna ikona dostępności aktualizacji w obszarze powiadamiania - po raz ostatni widziałem ją bodajże w środowisku Gnome 2.
Awatar użytkownika
kowand
Posty: 25
Rejestracja: 13 maja 2012, 16:58

Post autor: kowand »

W Debianie 7.5 działało bez problemów. Od chwili aktualizacji do Testinga aktualizacja oprogramowania działa jednak nie wyświetla się żadna ikona informująca o jakiejś aktualizacji. Szukałem na forach jednak nic w tym temacie nie znalazłem.
torrmen
Posty: 67
Rejestracja: 04 lutego 2013, 16:42
Lokalizacja: Wrocław (głównie)

Post autor: torrmen »

Przepraszam że tyle trwało ale też potwierdzam że ikonki brak mimo iż pakiet zainstalowany :(
ODPOWIEDZ