[+] Potrzebny program do synchronizacji katalogów, porównywania zawarto

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Andrzej70
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 03 października 2013, 18:36

[+] Potrzebny program do synchronizacji katalogów, porównywania zawartości plików

Post autor: Andrzej70 »

Witam,
W windzie używałem programu Total Commander do synchronizacji katalogów i porównywania zawartości plików.
Czy jest taki program(y) w debianie?
Dzisiaj zainstalowałem worker, ale po instalacji nie znalazłem tych funkcji. Odinstalowałem go i zainstalowałem gnome-commander. Niestety nie znalazłem możliwości porównywania 2 plików wg zawartości.
Ma co prawda funkcję synchronizacji katalogów, ale niestety jakąś żałośnie okrojoną. Zwyczajnie nie wiem co robić, kiedy 2 pliki są zaznaczone na czerwono. Nie ma żadnej informacji czemu tak jest i co robić z takimi plikami.
Najgorsze zaś jest to, że gnome commander nie posiada opcji "nadpisz tylko starsze pliki" - normalnie tylko pyta przy kopiowaniu/przenoszeniu czy nadpisać. I skąd mam wiedzieć czy nadpisać? każdy plik osobno mam sprawdzać jaką ma datę?
Nautilus, czyli to co jest w standardzie w gnome, przynajmniej pokazuje przed nadpisaniem informacje o plikach. Niestety nawet zwykłe kopiowanie zajmuje kilka klików, a o synchronizacji można zapomnieć.

Mam nadzieję, że się pochwalicie czego używacie do synchronizacji katalogów i porównywania zawartości plików. Być może któryś z menadżerów plików wymienionych przeze mnie da sobie radę, a winny jestem ja, że nie wiem jak go skonfigurować odpowiednio?
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

mightnight commander
orzechus
Posty: 73
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:00

Post autor: orzechus »

To mój pierwszy post, a więc witam wszystkich. Total Commander bardzo dobrze działa na wine.
Andrzej70
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 03 października 2013, 18:36

Post autor: Andrzej70 »

mati75 mam mc ale on tylko potrafi porównać pliki - nie znalazłem nic o synchronizacji.

orzechus dzięki za radę. Zainstalowałem totala w wine i najwyraźniej działa. Co prawda jakieś błędy mi wywala w terminalu, bo odpalam wine z terminala i po zakończeniu pracy z programem widzę listę byków, ale najwyraźniej nie są one przeszkodą do pracy totala. Sprawdziłem synchronizację i działa bez zarzutu.
Swoją drogą to dziwne, że cały świat unixowy, nie dorobił się jeszcze menadżera plików o funkcjonalności totala. Najwyraźniej synchronizacja nikomu nie jest potrzebna, albo jest jakieś mądre polecenie lub skrypt, który ją wykonuje :)

Jeśli jednak chodzi o zwykłe ostrzeganie przed nadpisaniem pliku, info o tym który plik jest starszy i opcję "zastąp wszystkie starsze" to już jest chyba standard i powinno to być w każdym menadżerze plików. Brak słów żeby skomentować takie braki. Oczywiście gnome commander leci do zsypu w tej sytuacji. Już nawet mc informuje przy nadpisywaniu o różnicy w datach.
Awatar użytkownika
kodama
Junior Member
Posty: 633
Rejestracja: 23 maja 2010, 22:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kodama »

Oczywiście, że są mądre polecenia, które robią to czego potrzebujesz. Tylko trzeba zapytać wujka:
http://lmgtfy.com/?q=linux+synchronizow ... log%C3%B3w
http://lmgtfy.com/?q=linux+porownywanie ... sci+plikow
Van Pytel
Beginner
Posty: 166
Rejestracja: 09 maja 2010, 17:05

Post autor: Van Pytel »

Możesz też spróbować rsync
Andrzej70
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 03 października 2013, 18:36

Post autor: Andrzej70 »

Dzięki za linki i podpowiedzi - niestety te polecenia nie mają się nijak do funcjonalności z totala. Wypada jak widzę poczekać na ulepszenie tego gnome commandera. Może jak paru ludzi straci ważne dane, to ktoś ten program poprawi.
A póki co dzięki za wine i totala.
Awatar użytkownika
saturno
Junior Member
Posty: 741
Rejestracja: 08 lipca 2008, 20:04

Post autor: saturno »

Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Do synchronizacji służy rsync
Andrzej70
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 03 października 2013, 18:36

Post autor: Andrzej70 »

A wiesz może jak zrobić obustronną synchronizację katalogu wraz z podkatalogami między dyskiem twardym i pendrive, tak żeby:
-nic się nie straciło w obu lokalizacjach,
-żeby nadpisał tylko starsze pliki i tylko w przypadku gdy nowy plik zawiera co najmniej wszystko to co stary.
-żeby pokazał listę plików, które nie spełniły powyższego warunku i w związku z tym nie zostały zsynchronizowane?
ODPOWIEDZ