Darmowy pakiet Office kompatybilny z Microsoft Office

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
mike26
Beginner
Posty: 170
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 16:33

Darmowy pakiet Office kompatybilny z Microsoft Office

Post autor: mike26 »

Witam, szukam pakietu Office który będzie otwierał dokumenty .doc .docx tak jak zapisano je w Microsoft Office.
Wszyscy wiemy że LibreOffice przesuwa tekst i jest to trochę denerwujące jeżeli dokument ma kilkadziesiąt stron.
Jest kilka pakietów LibreOffice, OpenOffice, Apache OpenOffice, i jeszcze jakiś Polski OpenOffice. Szczerze nie chce mi się wszystkich instalować i sprawdzać który otwiera identycznie dlatego pytam czy spotkaliście się z jakimś darmowym odpowiednikiem który otwierał by dokumenty bez przesunięć tekstu.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Chcesz znaleźć program, który poprawnie otworzy pliki w zamkniętych formatach, które nie posiadają publicznej dokumentacji.
Powodzenia życzę, ale jak znajdziesz taki to się podziel.
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

threads/29862-alternatywy-dla-microsoft-word

Dodane: różnie z tym bywa, darmowych pakietów jest kilka i różnie sobie radzą z formatami od MS.
plusz01
Posty: 8
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 19:33

Post autor: plusz01 »

Testowałem wszystkie pakiety o których piszesz nie zdarzyło się żeby wszystkie były w 100% kompatybilne. U mnie najlepiej sprawdza się LibreOffice i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie wiem czy wiesz ale Office od Microsoftu mam możliwość korzystanie z formatów ODF (tj zapis/odczyt). Ja jeżeli potrzebowałem otworzyć taki dokument to prosiłem aby ktoś go zapisał w takim formacie i miałem z głowy
mike26
Beginner
Posty: 170
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 16:33

Post autor: mike26 »

1. Zainstalowałem najnowsza wersję LibreOffice i narazie nie widze zeby tekst się rozjeżdżał.
2. Cytat z Wikipedii
OpenDocument (znany również jako ODF oraz ISO/IEC 26300, pełna nazwa: Open Document Format for Office Applications) to otwarty standard ISO formatu plików pakietów biurowych. Obejmuje dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, wykresy i prezentacje multimedialne. Pierwsza wersja formatu bazowała na XML-owym formacie pakietu OpenOffice.org. Obecnie OpenDocument jest rozwijany przez niezależną organizację OASIS (Organization for the Advancement of Structured Information Standards).
O .odf nie wiedziałem.
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

Od 3 lat linuks jest moim podstawowym systemem na komputerze. Używam LibreOffice (a kiedyś OpenOffice) od tego czasu i ani razu nie spotkałem się z problemem kompatybilności. Chodzi mi tu o bardziej skomplikowane pliki zawierające np. makra i vba w excel'owskich plikach (czyli w LO LibreCalc).
Van Pytel
Beginner
Posty: 166
Rejestracja: 09 maja 2010, 17:05

Post autor: Van Pytel »

Ja ostatnio korzystałem z OpenOffice i rozwaliło całe formatowanie w formacie docx :( .
klavierkrk
Beginner
Posty: 257
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:18

Post autor: klavierkrk »

W przyadku dużych i złożonych dokumentów jest problem z kompatybilnością. Czasami, ale nie zawsze. Generalnie im więcej funkcji MSO zostało użytych w danym dokumencie, tym większa szansa, że zacznie się krzaczyć.

Jeżeli sam piszesz: rób to od początku w LibreOffice.
jeżeli potrzebne oprogramowanie do matematyki: no to LaTeX.

w przypadku gdy dużo osób na około korzysta z MSO, to można próbować z Wine/PlayOnLinux. Część osób od lat korzysta z MSO na Linuxie, własnie w ten sposób, i nie ma podobno większej różnicy... ale spotkałem się też z problemem, że nie da się tego normalnie zainstalować (w wersji MSO 2010, bo wcześniejsze chodzą normalnie).

http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... ion&iId=31
niestety rating na Wine jest bardzo niski, co oznacza, że są problemy z tą aplikacją.
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

klavierkrk pisze:W przyadku dużych i złożonych dokumentów jest problem z kompatybilnością. Czasami, ale nie zawsze. Generalnie im więcej funkcji MSO zostało użytych w danym dokumencie, tym większa szansa, że zacznie się krzaczyć.(...)
U mnie nigdy tak się nie działo a miałem do czynienia z plikami zawierającymi nawet 100 stron i więcej...

Ja osobiście przez 2 lata nauki w szkole Policealnej przebywając w internacie spotykałem się z dziesiątkami notatek wykonanych chyba we wszystkich możliwych MS. Office'ach mam tu na myśli 2003,XP,2007,2010 i w żadnym nie spotkałem się z rozjeżdżaniem tekstu/tabelek/wykresów itp. natomiast skrypt w VBA do obliczania Faktury w pliku pochodzącym z Excel 2007 bezbłędnie działał. Tyle jeśli chodzi o moje doświadczenia przy otwieraniu dokumentów tworzonych w MS. Office w LibreOffice. Możliwe, że takie bęłedy powstawały w starszych wersjach OpenOffice nie LibreOffice.
djdoublev
Posty: 47
Rejestracja: 12 stycznia 2009, 19:23
Lokalizacja: Austria

Post autor: djdoublev »

Ja mogę z czystym sumieniem polecić LibreOffice, bo powiem szczerze jest kompatybilny w obie strony. Nigdy jakoś większych problemów z nim nie miałem otwierając dokumenty osób, które tworzyły je w Wordzie, Power Poincie itd. Może Google Docs będzie dla Ciebie lepsze?
ODPOWIEDZ