Jak zainstalowa

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Jak zainstalować całe repozytorium debiana?

Post autor: ms-trex »

Witam,
zgodnie z tą lista http://packages.debian.org/wheezy/allpa ... mat=txt.gz w repozytorium jest 48617 pakietów. Ja mając w sources.list wpisane tylko repo main a aptitude pokazuje mi jedynie 41 000.
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

Sprawdź wątek z repozytoriami, link jest w dziale dla początkujących.
Są jeszcze części nonfree, i backporty. I nie wiem jak to z architekturami wygląda.

A instalowanie wszystkiego to baaaaardzo zły pomysł.
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

Lista pakietów którą podałem w pierwszym poście dotyczy chyba tylko repo main, także nie potrzebuje non-free i contrib. Chce wszystko zainstalować bo chce mieć listę wszystkich plików wykonywalnych z katalogów /bin /sbin /usr/bin i /usr/sbin jakie są dostępne w repo debiana, jak to inaczej zrobić?
Awatar użytkownika
pone13
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 30 listopada 2007, 20:59
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pone13 »

Skąd taki pomysł, do czego takiej listy potrzebujesz?
Wiesz wiele z programów jest zamiennikem, odpowiednikiem innego i nie będą mogły wspólnie koegzystować w jednym systemie.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Wiesz już kiedyś był taki jeden "nawiedzony " który chciał wszystkie pakiety z repo zainstalować" i cała polska społeczność debiana się z niego śmiała.. A nie dało się gościowi szybko wytłumaczyć, że to poroniony pomysł.

Nie da się tego zrobić. Cześci pakietów nigdy nie zainstalujesz gdyż jedne nie mogą wspólnie żyć z innymi.

Odpowiedź jest w debian reference 1
2.2.8 Zależności między pakietami

W systemie zarządzania pakietami w Debianie istnieje kategoria „zależności” między pakietami zaprojektowanych tak, aby w prosty sposób, (za pomocą pojedynczej flagi) ukazać poziom niezależności funkcjonowania programu A od istnienia w danym systemie programu B:


Pakiet A zależy (depends on) od Pakietu B, jeżeli B musi być bezwarunkowo zainstalowany, aby można było uruchomić A. W niektórych przypadkach A nie tylko zależy od B, ale od jego określonej wersji. W takich przypadkach zależność wersji jest dolną granicą, co należy rozumieć, że A zależy od dowolnej wersji B nowszej od wersji podanej.


Pakiet A zaleca (recommends) Pakiet B, jeżeli opiekun pakietu jest zdania, że większość użytkowników nie zechciałaby skorzystać z A bez posiadania możliwości oferowanych przez B.


Pakiet A sugeruje (suggests) Pakiet B, jeżeli B zawiera pliki mające związek z funkcjonalnością A (zwykle zwiększające ją).


Package A jest w konflikcie (conflicts) z Pakietem B wtedy, kiedy A nie będzie działać, jeżeli B jest zainstalowany w systemie. Konflikty zachodzą przeważnie wtedy, gdy A zawiera pliki, które mają pod jakimś względem przewagę nad plikami należącymi do B. Stan „conflicts” często występuje wspólnie z „replaces”.


Pakiet A zastępuje (replaces) Pakiet B wtedy, gdy pliki zainstalowane przez B ulegają usunięciu i (w niektórych wypadkach) nadpisaniu przez pliki należące do A.


Pakiet A dostarcza (provides) Pakiet B wtedy, gdy wszystkie pliki i cała funkcjonalność pakietu B zawierają się w A. Daje to użytkownikom mniejszych dysków możliwość zainstalowania tylko tej części pakietu A, której naprawdę potrzebują.

Bardziej szczegółowe informacje o wykorzystaniu każdego z powyższych pojęć zawierają dokumenty Packaging Manual i Policy Manual.

Dobrze wiedzieć, że dselect umożliwia bardziej subtelną kontrolę nad pakietami zalecanymi i sugerowanymi, niż apt-get, który po prostu pobiera wszystkie pakiety oznaczone zależy a zostawia w spokoju rekomendowane i sugerowane. W nowoczesnym wydaniu obydwa programy są „nakładką” na APT.
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

Zatem żeby pozyskać listę wszystkich plików wykonywalnych z debiana wheezy pobrałem wszystkie 10 DVD wypakowałem wszystkie deby w korzeń i poprzez ls > bin mam listę aplikacji która liczy sobie 28977 plików wykonywalnych.

Ktoś chętny żeby pomóc mi w identyfikacji co jest co Obrazek: http://ubuntuone.com/1mQCIGkD9wM1t2OqsPHgUqMoże warto by było udostępnić coś takiego w sieci?

Dziwne jednak jest to że debów na dvd było jedynie 36148 a według listy w pierwszym poście aż 48617.
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

Są jeszcze pakiety udeb, dla instalatora.
ODPOWIEDZ