[+] Flash instalacja w Debianie Wheezy

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
misiek998
Posty: 2
Rejestracja: 28 października 2012, 13:21

[+] Flash instalacja w Debianie Wheezy

Post autor: misiek998 »

Witam.
O
d wczoraj stałem się dumnym posiadaczem Debiana (ponieważ właściwie nic innego nie ruszy na tym sprzęcie) i ciągle walczę z odtwarzaczem flash.

Dodałem repozytorium debian-multimedia, pobrałem paczkę, ale to nie zdało egzaminu. Później zacząłem kombinować z oficjalnym flashem ze strony adobe, ale paczka .rpm wymaga gcc w wersji 2.4, a w moim systemie jest 2.1 i walka spełzła na niespełnieniu zależności. Później z powrotem próbowałem z instalacją flashplayer-mozilla, przy czym zainstalowałem bez problemu, ale przeglądarka midori wysypuje się cały czas, bez względu na zawartość otwieranych stron. Według konsoli:

Kod: Zaznacz cały

 michas@debian:~$ midori
Błędna instrukcja
michas@debian:~$ 

Przeglądarka firefox, przy elementach flash obciąża procesor w 100% i nic się nie pojawia, żaden film, czy element.

Przeglądarka chrome - na każdej stronie wyświetla powiadomienie, że nie udało się uruchomić wtyczki shockvawe flash

Ja już nie mam do tego siły. Debian w wersji testowej - Wheezy pobrany i zainstalowany wczoraj, środowisko LXDE. Prosiłbym o jakieś wskazówki i pomoc.
Awatar użytkownika
Rafcio
Posty: 50
Rejestracja: 20 lutego 2012, 19:26
Lokalizacja: Budzyń

Post autor: Rafcio »

http://wiki.debian.org/FlashPlayer

Kod: Zaznacz cały

aptitude install flashplugin-nonfree 
[/url]
djdoublev
Posty: 47
Rejestracja: 12 stycznia 2009, 19:23
Lokalizacja: Austria

Post autor: djdoublev »

Rafcio pisze:http://wiki.debian.org/FlashPlayer

Kod: Zaznacz cały

aptitude install flashplugin-nonfree 
[/url]
Jesteś tak pewny, że to zadziała? Dla przykładu Debian Squeeze jest na tyle zepsuty, że o działaniu Flasha w jakiejkolwiek przeglądarce możesz zapomnieć. Wróciłem do Debiana po długim czasie używania Minta, ale czeka mnie chyba kolejna przesiadka, bo co bym nie zrobił to flash się sypie, ulega awarii i kompletnie nic się nie da zrobić.

Nawet przeglądarka Google Chrome, która ma Flasha, że tak powiem w standardzie nie jest w stanie obsłużyć głupiego filmu na YouTube.
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

flashplugin-nonfree to nic innego jak skrypt, który ściąga najnowszą wersję flasha ze strony adobe i ją instaluje oraz dodatkowo jakieś zależności aby flash działał jak trzeba.

djdoublev może spróbuj wersji 10.3, ale to musisz ściągnąć osobno, możesz też spróbować ściągnąć wersję debbuger http://www.adobe.com/support/flashplayer/downloads.html i postępować zgodnie z opisem z tej strony: http://www.wowza.com/forums/showthread. ... ash-Player i zobacz czy coś jest w logach, żeby namierzyć problem.
Awatar użytkownika
Rafcio
Posty: 50
Rejestracja: 20 lutego 2012, 19:26
Lokalizacja: Budzyń

Post autor: Rafcio »

Używam Firefoksa (aktualnie 16.0.2 Debian Wheezy na komputerze) nie mam żadnych problemów, zerknij w opcje flasha i wyłącz przyspieszenie sprzętowe, może pomoże.
W Squeeze pamiętam, miałem YouTube na niebiesko w Firefox. W Google Chrome już było dobrze.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

djdoublev pisze:Jesteś tak pewny, że to zadziała? Dla przykładu Debian Squeeze jest na tyle zepsuty, że o działaniu Flasha w jakiejkolwiek przeglądarce możesz zapomnieć. Wróciłem do Debiana po długim czasie używania Minta, ale czeka mnie chyba kolejna przesiadka, bo co bym nie zrobił to flash się sypie, ulega awarii i kompletnie nic się nie da zrobić.

Nawet przeglądarka Google Chrome, która ma Flasha, że tak powiem w standardzie nie jest w stanie obsłużyć głupiego filmu na YouTube.

Co ty za bzdury wypisujesz.

Kod: Zaznacz cały

ilin@debian:~$ dpkg -l | grep flash
ii  flashplugin-nonfree                               1:2.8.5                              amd64        Adobe Flash Player - browser plugin
U mnie wszystko działa bezproblemowo.

Raczej zwróć uwagę na swoją grafikę bo chyba to jest właśnie problemem.

Debian zepsuty.
Dobre :)
Awatar użytkownika
Kamilko
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:44
Lokalizacja: Okolice Poznania

Post autor: Kamilko »

Również ja na wersji Debiana Sid i przeglądarce Chromium i flashplugin-nonfree nie mam absolutnie żadnych problemów z flashem - bardzo płynnie działa.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Kod: Zaznacz cały

yampress@debian:~$ dpkg -l |grep flash
ii  flashplugin-nonfree                  1:2.8.5                              i386         Adobe Flash Player - browser plugin
yampress@debian:~$ 
I ja również na Debianie Wheezy nie mam żadnych problemów z flashem. Obojętnie jaka przeglądarka: opera, firefox, chromium.
Zapewne instalowałeś na kilka sposobów rożne wersje i teraz masz problemy.
Awatar użytkownika
poogi
Posty: 62
Rejestracja: 23 listopada 2011, 20:50

Post autor: poogi »

Ja tak jak Kamilko chromium flashplugin-nonfree i śmiga pięknie!
djdoublev
Posty: 47
Rejestracja: 12 stycznia 2009, 19:23
Lokalizacja: Austria

Post autor: djdoublev »

U mnie zawsze na flashplugin-nonfree działało. Nic przed instalacją Chromium na Debianie nie robiłem oprócz dodania repozytoriów. Przeglądarka wyświetla:

Kod: Zaznacz cały

Nie można załadować wtyczki Shockwave Flash
Może mi ktoś pomóc w tym zakresie? Pakiet flashplugin-nonfree zainstalowany. Przy wpisaniu:

Kod: Zaznacz cały

 about :p lugins
mam coś takiego:

Adobe Flash Player- Wersja: 11.2 r202Shockwave Flash 11.2 r202
[TABLE]
[TR]
[TD="class: plugin-details-label"]Nazwa:[/TD]
[TD]Shockwave Flash[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD="class: plugin-details-label"]Wersja:[/TD]
[TD]11.2 r202[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD="class: plugin-details-label"]Lokalizacja:[/TD]
[TD]/usr/lib/flashplugin-nonfree/libflashplayer.so[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD="class: plugin-details-label"]Typ:[/TD]
[TD]NPAPI[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD="class: plugin-details-label"] [/TD]
[TD][url=chrome://plugins/#]Wyłącz[/url][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD="class: plugin-details-label"]Typy MIME:[/TD]
[TD][TABLE="class: mime-types, width: 100%"]
[TR="class: header"]
[TD]Typ MIME[/TD]
[TD]Opis[/TD]
[TD]Rozszerzenia plików[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]application/x-shockwave-flash[/TD]
[TD]Shockwave Flash[/TD]
[TD][TABLE="class: hlisting"]
[TR]
[TD].swf[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]application/futuresplash[/TD]
[TD]FutureSplash Player[/TD]
[TD][TABLE="class: hlisting"]
[TR]
[TD].spl[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Jakich informacji byście potrzebowali, żeby mi pomóc? Aż mi wstyd, bo Debiana używam od 2008 roku i pierwszy raz taki problem.
ODPOWIEDZ